Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Małysz pomoże Czechom

Adam Małysz ma miłe wspomnienia na Harrachov, gdzie trzykrotnie wygrywał konkursy Pucharu Świata, a za każdym razem wspierała go znaczna liczba polskich kibiców, co sprawiało, że mógł się czuć jak u siebie. Jednak kompleks skoczni u naszych południowych sąsiadów jest mocno zaniedbany, ale Czesi nie zamierzają się poddawać i pragną odbudować tamtejszy kompleks, w czym ma im pomóc właśnie Małysz.

Czterokrotny medalista Zimowych Igrzysk Olimpijskich jest jednym z patronów zbiórki na rzecz ośrodka treningowego w Harrachovie. 41-latek nie ukrywa, iż sam chce wspomóc akcję.

- Czeska strona za mną przybyła z prośbą o pomoc - mówił Małysz dla isport.blesk.cz. - Harrachov i Czesi są dla mnie jak bracia. Harrachov ma moje serce. Byłem tu z rodziną i gdy zobaczyłem skocznie, stwierdziłem, że niedobrze się dzieje. Bez wahania podjąłem decyzję o wsparciu - stwierdził "Orzeł z Wisły".

- Chcemy jeszcze zorganizować akcję charytatywną, na którą przeznaczymy, do licytacji, stroje oraz narty z autografami skoczków - dodał dyrektor koordynator ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w Polskim Związku Narciarskim.

AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: