Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Małysz ozłocony przez Policję

Adam Małysz zmagał się z wiatrem na skoczni narciarskiej, teraz walczy z czasem na trasach rajdowych. W życiu mistrza z Wisły zdarzało się też remontować dachy, czy gasić pożary w ramach działalności w Ochotniczej Straży Pożarnej i jak się okazuje nie obca mu też tematyka bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Takiego wszechstronnego ambasadora dbającego o bezpieczeństwo, głównie najmłodszych chciała mieć policja, a Adam Małysz z wrodzoną skromnością i uczynnością, zgodził się bez wahania. Teraz w podzięce za współpracę policjanci postanowili go ozłocić.


Choć w życiu mistrza ciężko znaleźć czas na wypicie kawy, czy pójście do kina, Adam Małysz nie żałował swojego miejsca w kalendarzu, po to aby propagować bezpieczeństwo najmłodszego pokolenia. – Adam Małysz jest niezwykle życzliwym człowiekiem, współpracowało nam się z nim bardzo dobrze, bez wahania zgodził się na uczestnictwo w naszych programach – mówi asp.sztab. Ireneusz Korzonek, zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Adam Małysz już od 2002 roku wspierał zainicjowaną przez cieszyńskich policjantów „Akcję wzmożonej profilaktyki narkotykowej”- „Narkotykowe dylematy”, uczestnicząc niejednokrotnie osobiście w organizowanych imprezach dla dorosłych i dla dzieci.


Sportowiec promował też m.in. noszenie elementów odblaskowych w kampanii "2009 rokiem pieszego" i wspólnie z cieszyńskimi policjantami rozdawał odblaski przekonując o ich skuteczności. Rok 2011 już trzecim z kolei, w którym to Adam wspólnie z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie promuje bezpieczeństwo na drogach naszego powiatu, województwa i kraju. – Adam Małysz nie dość, że jest twarzą kampanii, to bardzo wciągnął się w współpracę. Niejednokrotnie sam zabiegał o elementy odblaskowe, jeździł do szkół, czy rozdawał swoje odblaski w swojej galerii – dodaje asp.sztab. Ireneusz Korzonek. Dlatego też policja doceniła zasługi byłego skoczka i postanowiła wręczyć mu medal w kolorze, który jest najwyższym wyróżnieniem sportowców.


Złoto Adam Małysz odebrał w poniedziałek(7.11.2011r.), podczas narady kierownictwa policji garnizonu śląskiego, z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, nadinsp. Dariusza Biela. Medal został przyznany przez samego Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w podziękowaniu za wsparcie, jakiego Adam Małysz wielokrotnie udzielał policjantom podczas kampanii profilaktycznych.


Dzięki takiemu ambasadorowi wielu nieprzekonanych do noszenia odblasków, udało się przekonać, bo któż nie chciałby naśladować samego mistrza. – Na szczęście dzieci do noszenia odblasków, specjalnie nie trzeba namawiać i robią to generalnie chętnie, ale taka postać promująca te idee, to strzał w dziesiątkę i bardzo cenimy sobie tą współpracę – dodał Ireneusz Korzonek.


Dorota Kochman

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: