Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Malowane i wyklejane pomniki przyrody

20 maja w Urzędzie Gminy Goleszów uroczyście wręczono dyplomy i nagrody laureatom konkursu plastycznego Poznajemy Pomniki Przyrody.

Już po raz dwudziesty na terenie powiatu, a po raz trzeci w gminie Goleszów, zorganizowała go Komisja Ochrony Przyrody działająca przy Oddziale PTTK „Beskid Śląski” w Cieszynie. Uczniowie szkół podstawowych przedstawili na pracach plastycznych wykonanych najróżniejszymi technikami pomniki przyrody znajdujące się na terenie ich gminy.

 Pierwsze miejsce zajęła Ewelina Kubok z SP Cisownica, drugie Wiktoria Sokalska z SP Puńców, a trzecie Michalina Lipa również z SP Puńców. Za nimi uplasowały się Justyna Tomica i  Adrianna Gabryś,  obie z SP Goleszów. Wyróżnienia natomiast przyznano Joannie Zielina, Wiktorii Morzywołek i Justynie Dadok. Nagrodę specjalną za wyjątkowy artyzm pracy otrzymała Katarzyna Dorighi z SP Cisownica.

Nagrody i dyplomy wręczał Wójt Gminy Goleszów Krzysztof Glajcar w towarzystwie swego zastępcy Tomasza Jaszowskiego oraz organizatorzy konkursu: przewodniczący Komisji Ochrony Przyrody przy Oddziale PTTK Beskid Śląski w Cieszynie Jan Machała wraz z prezesem tegoż oddziału Jackiem Tyczkowskim. Wszyscy laureaci otrzymali (różne w zależności od zajętego miejsca) publikacje pozwalające rozwijać swą wiedzę o  przyrodzie i regionie.

(indi)

ZOBACZ FOTOREPORTAŻ>>>

źródło: ox.pl
dodał: ID

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: