Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Mała kuna, (czasem) duże problemy

Niepozorna kuna może czasem spowodować całkiem sporo problemów. Zwierzę wchodząc np. pod maskę samochodu, może pogryźć kable. Nie oznacza to jednak, że zwierzęta można łapać, płoszyć lub zabijać.

Problem został nagłośniony przez Ośrodek Rehabilitacji "Mysikrólik" Na Pomoc Dzikim Zwierzętom- NIE WOLNO ŁAPAĆ, PŁOSZYĆ, TRUĆ KUN ZWŁASZCZA W OKRESIE WIOSENNYM, KIEDY MAJĄ MŁODE!!!! Dostajemy sporo telefonów w podobnych sprawach i wiemy, że ludzie właśnie teraz z nimi walczą (TO NIEETYCZNE!) – podkreślają przedstawiciele „Mysikrólika”.

Gatunki rodzimych kun są zwierzętami łownymi, jednak polowania są możliwe od 1 września do 31 marca – wtedy nie mają już młodych. Polować na nie mogą tylko myśliwi - niedozwolone jest ich zabijanie, odławianie i przetrzymywanie przez osoby, które takich uprawnień nie mają - odławianie tych zwierząt wymaga specjalnej zgody, a niedopuszczalne jest zabijanie czy wywożenie dorosłych w okresie rozrodczym, jak przypuszczalnie mogło być w tym przypadku – uzupełniają przedstawiciele „Mysikrólika”.

Co można zrobić, żeby humanitarnie zabezpieczyć nasz silnik, a raczej znajdujące się pod maską samochodu kable? Metody są różne. Część osób decyduje się na włożenie pod maskę kostki zapachowej do WC lub sierści psa. Dostępne są również specjalne urządzenia, emitujące dźwięk zniechęcający kuny do odwiedzin. 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: