Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Majowa sesja w Skoczowie za nami

Ostatnia, majowa sesja Rady Gminy Skoczów rozpoczęła się od zapoznania Rady ze stanem gospodarki odpadami komunalnymi na terenie gminy Skoczów.

Jak się okazuje, w 2017 roku zebrano łącznie 6.524 ton odpadów komunalnych, z czego na wysypisko trafiło 1.750 ton. Oznacza to, że poziom recyklingu wyniósł 73%. - Mieszkańców zapewne najbardziej interesuje aspekt finansowy gospodarki odpadami: wydatki na funkcjonowanie systemu wyniosły 3 mln 86 tys. zł, a dochody 3 mln 260 tys. zł. Różnica na poziomie 5% pomiędzy kosztami odbioru odpadów komunalnych a dochodami świadczy o tym, że stawka opłat została prawidłowo skalkulowana i mieszkańcy ponoszą rzeczywiste koszty wywozu odpadów – informuje Rajmund Dedio, Przewodniczący Rady Miejskiej Skoczowa

W kolejnym punkcie radni przyjęli informację z realizacji „Programu ograniczenia niskiej emisji w gminie Skoczów w 2017 roku”, który w praktyce sprowadza się do dofinansowania wymiany kotłów w budynkach mieszkalnych. - W 2017 roku przeznaczono na ten cel 160 tys. zł, co umożliwiło podpisanie 40 umów. W tegorocznym budżecie wyasygnowano kwotę 150 tys. zł, co pozwoli na dofinansowanie wymiany 37 kotłów.

W czasie sesji wprowadzono także do budżetu nowe zadanie: „Rozbiórka stniejącego mostu i budowa w jego miejscu nowego” (droga boczna od ul. Dolny Bór) na kwotę 800 tys. zł, z czego 640 tys. zł pochodzi z dotacji z budżetu państwa. - Niestety zgodnie z informacją z Ministerstwa Finansów otrzymamy mniejszą subwencję oświatową o ponad 1 mln zł. Tak drastyczne zmniejszenie dochodów automatycznie skutkuje koniecznością wykonania cięć w wydatkach inwestycyjnych. W związku z powyższym została podjęta decyzja o zmniejszeniu wydatków na uzupełnienie sieci wodociągowej i przesunięciu realizacji planowanych zadań na kolejne lata. – dodaje przewodniczący

Przez aklamację została przyjęta uchwała w sprawie nadania honorowych tytułów „Zasłużony/a dla miasta/sołectwa”. Uroczysta gala odbędzie się już w czerwcu i zostaną w jej trakcie wręczone honorowe tytuły osobom szczególnie ważnym dla lokalnej społeczności.

(red/mat.pras.)

Poniżej zapis z transmisji na żywo obrad:

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: