Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Mają gdzie i na czym gotować. Kuchnia w Międzyrzeczu Dolnym wypiękniała

Czym byłyby spotkania sąsiedzie bez dobrej kuchni? Kompleks sportowo-rekreacyjny w Międzyrzeczu Dolnym to nie tylko boisko, scena z widownią czy plac zabaw, ale także… kuchnia, która w ostatnim czasie wypiękniała.

Zakończyła się rozbudowa kuchni w budynku na terenach rekreacyjno-sportowych w Międzyrzeczu Dolnym. Przybyło nie tylko powierzchni, ale także nowoczesnych sprzętów.

To miejsce integracji całej społeczności Międzyrzecza, właśnie tutaj przy różnych okazjach spotykają się mieszkańcy. Budynek zaplecza dysponuje dużą salą – wyjaśnia Janusz Pierzyna, wójt gminy Jasienica.

Kompleks sportowo-rekreacyjny składa się z dużego boiska piłkarskiego, zadaszonej sceny z widownią, miejsca grillowego, placu zabaw, tężni, a także domu sołeckiego. Przeznaczony on jest na spotkania podczas zebrań wiejskich, ale ma również wydzielone pomieszczenie, w którym przyjmuje sołtys Międzyrzecza Dolnego.

- Dzięki przebudowie części kuchennej pomieszczenie powiększyło się prawie dwukrotnie do ok. 55 mkw. Kuchnia została wyposażona w wyspę z dużym blatem roboczym, piec konwekcyjno-parowy, sześciopalnikową kuchnię, chłodnię, zamrażarkę, lodówkę, tzw. taboret gazowy oraz specjalną maszynę do mycia naczyń. Zakres robót objął również przebudowę łazienki, m.in. pod kątem dostępu osób niepełnosprawnych, a także pomieszczenia socjalnego i porządkowego – informują władze Jasienicy.

Mieszkańcy Międzyrzecza Dolnego, podobnie zresztą jak wszystkich sołectw naszej gminy i całego Śląska Cieszyńskiego, słyną ze swojej gościnności i zamiłowania do wspólnego spędzania czasu, często przy dobrej zabawie. Toteż liczymy teraz na dalszą integrację mieszkańców w tym sołectwie – dodaje wójt.

Prace rozpoczęto w 2023 r. Roboty budowlane i adaptacyjne już się zakończyły. Obecnie trwa proces odbiorów. Całość inwestycji kosztowała 949 913,40 zł.

 

NG/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: