Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Magia zagościła w Cieszynie

W środę (19.08) siedziba fundacji „MamGrono” na chwilę zamieniła się w magiczny zamek. W Cieszynie powstał "Hogwart", do którego organizatorki zaprosiły wszystkich młodych adeptów magii. Obowiązywały przebrania, a na teren zajęć nie mógł dostać się żaden Mugol (czyli w książkach J.K. Rowling osoba pozbawiona mocy magicznej).

Magiczny świat Hogwartu w Cieszynie? W środowe popołudnie to stało się faktem. Ulica Żwirki i Wigury zaroiła się od małych czarowników i czarownic, chcących szlifować swoje magiczne umiejętności. Pomysłodawczynie i organizatorki akcji, czyli Joanna Bierska, Joanna Czerkowska i Anna Babik są fankami Harry’ego Pottera i jak wskazywały, cieszyły się, że mogą zorganizować zabawę pełną tajemnic dla dzieci – widać, że magia tego bohatera i tych historii nadal trwa i jest ponadczasowa – wyjaśniały dziewczyny.

Podczas warsztatów dzieci wzięły udział w czterech magicznych lekcjach. Najpierw uczestnicy zajęć zmierzyli się z zielarstwem – dzieci zasadziły muchołówkę, którą później zabrały do domu, aby nadal badać krwiożercze rośliny. Na eliksirach prowadząca przeprowadzała wraz z dziećmi eksperymenty. Dużą atrakcją był suchy lód, który przejawiał iście magiczne właściwości. Następnie dzieci przeniosły się do przygotowanego na potrzeby wydarzenia Escape Roomu, gdzie musiały ćwiczyć umysł, rozwiązując różnego rodzaju zagadki. Ostatnim etapem był Turniej Trójmagiczny, czyli szereg zabaw i konkurencji, zachęcających do podejmowania aktywności fizycznej – wszystkie dzieci otrzymały drobne upominki, które przypomną im domu, jak łatwo przenieść się do świata magii. Mamy nadzieję, że uczestnikom się podobało i że zainteresowanie kolejną edycją będzie duże – podsumowała Anna Babik z fundacji „MamGrono”.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-08-21 16:45:41
tom lem: ... chyba trzeba mieć wątpliwości co do magii goszczącej w Cieszynie, bo to raczej czarownice w nim zaczynają się gościć;-) biedne dzieciaki, ciekawe czy mają sprawdzane utuczone paluśki
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: