Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Maciusiak odkrył karty na Planicę

Trener kadry B w skokach narciarskich – Maciej Maciusiak – powołał pięciu zawodników na weekendowe konkursy Pucharu Kontynentalnego w Planicy. Wśród nich nie brakuje dwóch zawodników Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego – Aleksandra Zniszczoła (na zdj.) oraz Bartosza Czyża.

Maciej Maciusiak tym razem musiał zrezygnować z Pawła Wąska oraz Tomasza Pilcha, którzy obecnie przebywają w Lahti, gdzie trwają Mistrzostwa Świata Juniorów w narciarstwie klasycznym. Obaj powalczą jutro o medale w konkursie indywidualnym. Pod nieobecność skoczków z WSS Wisła, szansę otrzymał kolejny zawodnik tegoż klubu, Bartosz Czyż.

19-latek spisuje się w tym sezonie poniżej oczekiwań. Bierze udział w Pucharze FIS, ale spośród ośmiu konkursów punktował tylko w jednym i miało to miejsce dosyć dawno, gdyż w lipcu podczas konkursu w Szczyrku, gdzie zajął 29. miejsce. Czyż nieźle spisał się na Mistrzostwach Polski w Zakopanem, kończąc zmagania na 9. pozycji.

W Słowenii nie zabraknie lidera kadry B, Aleksandra Zniszczoła. Wiślanin, jako jedyny z biało-czerwonych, lokuje się w "10" klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego. Skład uzupełniają Andrzej Stękała, Przemysław Kantyka oraz Klemens Murańka.


AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-02-14 06:38:21
krzysztof.mm: ㋡☂☺
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: