Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Maciej Kot zwycięzcą kwalifikacji

W czwartkowe przedpołudnie na skoczni im. Adama Małysza odbyły się kwalifikacje do dzisiejszego konkursu Pucharu Świata w Wiśle-Malince. Zwycięzcą został Maciej Kot, który uzyskał 134,5 metra i o 3,4 punktu wyprzedził drugiego z Polaków - Piotra Żyłę.

Kwalifikacje były bardzo udane dla Biało-Czerwonych, gdyż w wieczornym konkursie zobaczymy dziesięciu reprezentantów Polski. Najdłuższy skok eliminacji oddał Anders Bardal, który wylądował na 140 metrze, jednak nie ustał swojej próby.

 W czwartkowych kwalifikacjach do wieczornego indywidualnego konkursu Pucharu Świata na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince wzięło udział 56 zawodników.

Najlepszym skoczkiem serii kwalifikacyjnej okazał się Maciej Kot (134,5m), tuż za nim uplasował się Piotr Żyła (133,5m), natomiast trzecią pozycję zajął bułgarski skoczek – Vladimir Zografski (127m). – Dzisiejszy skok w kwalifikacjach był jednym z lepszych, jakie ostatnio się pojawiły. Teraz potrzebuję tylko oddawać więcej takich skoków, żeby ustabilizować moją dyspozycję. Wygrana w kwalifikacjach na pewno doda mi pewności siebie, a tego na pewno brakowało mi w ostatnim czasie. Puchar Kontynentalny był pierwszym etapem w budowaniu tej pewności siebie, a teraz potrzebowałem potwierdzenia w Pucharze  Świata – komentował Maciej Kot. – Jestem zadowolony z mojego skoku, ponieważ był bardzo fajny. Miałem również troszkę powietrza pod narty, dlatego można było fajnie polecieć i uzyskać dobre metry – ocenia skok kwalifikacyjny Piotr Żyła. – Gratuluję Maćkowi, że udało mu się wygrać te kwalifikacje, bo to znak, że powraca on do dobrego skakania – dodaje Piotr Żyła.

Kamil Stoch oddał rekordowy skok na odległość 139,5m, niestety został on podparty, co odbiło się na końcowej ocenie skoku i nasz zawodnik zajął ostatecznie siódme miejsce. – Od czasu do czasu wyjdzie mi taki dobry skok, a jak do tego jeszcze dojdą dobre warunki to można skoczyć daleko. Myślę, że można byłoby zrobić coś lepiej i ustać ten skok, ale bardziej zależało mi na ochronie nogi, żeby nie przeciążyć jej za bardzo, dlatego w końcówce lotu zostałem trochę bardziej z tyłu – powiedział po swoim skoku Kamil Stoch. Z kolei lider pierwszej serii treningowej –Anders Bardal, oddał skok na odległość 140 metrów, jednak również skok ten został podparty, Norweg podczas upadku doznał złamania w obrębie nadgarstka i został przewieziony na badania do szpitala.

 W wieczornym konkursie zobaczymy łącznie dziesięciu reprezentantów Polski. Oprócz Macieja Kota, Kamila Stocha i Piotra Żyły awans wywalczyli: Jan Ziobro, Dawid Kubacki, Aleksander Zniszczoł, Klemens Murańka, Bartłomiej Klusek, Stefan Hula i Stanisław Biela.

Indywidualny konkurs Pucharu Świata rozpocznie się o godz. 17.30. Natomiast godzinę przed startem pierwszej serii konkursowej rozegrana zostanie seria próbna.

 

(mat.pras.)

źródło: mat.pras./ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: