Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ma spaść nawet do 30cm śniegu! Na drogach niebezpiecznie.

Na pewno bardzo cieszą się narciarze i miłośnicy sportów zimowych, mniej zaś Ci, którzy za zimą nie przepadają. Na śląsku Cieszyńskim mróz trochę zelżał, ale za to pojawił się śnieg i silny wiatr. Pełne ręce roboty mają służby drogowe, które zajmują się usuwaniem śniegu z jezdni i chodników.

Obecnie na drogach panują trudne warunki , śnieg ciągle sypie i ma sypać do samego rana (16 lutego 2012 r.). Służby meteorologiczne oraz Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzegają, że tej nocy na terenie naszego powiatu może spaść nawet do 30 centymetrów śniegu. 

Oprócz silnych opadów śniegu dodatkowo wieje silny wiatr tworząc miejscami zaspy. Ze względu na warunki atmosferyczne Policja apeluje do kierowców i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności.

Drogi górskie są przejezdne ale warunki są bardzo trudne - słyszymy od oficera dyżurnego w wiślańskim komisariacie policji. Szczególnie na przełęczach Kubalonka, Ochodzita i Salmopol. Jednak kto się nie czuje na siłach jednak niech się w góry nie wybiera. Nic innego nie zastąpi dobrych opon i dobrej techniki jazdy - dodaje oficer dyżurny.

[red] 

źródło: ox.pl
dodał: CR,JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: