Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

„Lux ex Silesia” dla Antoniego Piechniczka

 Każdego roku arcybiskup katowicki Wiktor Skworc przyznaje nagrodę „Lux ex Silesia”. Nagroda arcybiskupa katowickiego trafi w tym roku do wybitnego piłkarza i trenera Antoniego Piechniczka. Antoni Piechniczek jest obecnie mieszkańcem Wisły.

 Metropolita katowicki podczas uroczystej Mszy Św. podkreślił, że Antoni Piechniczek jest pierwszym sportowcem w gronie wyróżnionych. Przypomniał, że Antoni Piechniczek urodził się 80 lat temu w Chorzowie.

 – Przeszedł wszystkie szczeble kariery sportowej – od maleńkiego kibica po piłkarza, przez trenera po selekcjonera. 40 lat temu jako selekcjoner doprowadził polską drużynę na Mistrzostwach Świata do trzeciego miejsca – powiedział metropolita

Pomimo, że Antoni Piechniczek urodził się w Chorzowie i nadal czuje się głęboko związany z tym regionem od kilku lat jest mieszkańcem Wisły. Podczas jego kadencji selekcjonera reprezentacji Polski w piłce nożnej większość obozów przygotowawczych organizował właśnie na obiektach wiślańskiego Ośrodku „Start”.

Trzeba przyznać, że pomimo coraz większych pieniędzy kładzionych na piłkarską kadrę sukces z 1982 r. jest osiągnięciem, o którym marzą obecni trenerzy, zawodnicy i kibice. Wielkie gratulacje Panie Antoni.

 AK

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

17
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-08-18 20:00:44
hanbes: Kiedyś mieszkałem obok niego w Batorym na osiedlu ks. Czempiela (dawne XXV-lecia).... Spoko gość, jako lewy obrońca w Ruchu był przeciętny ale jako trener kadry: POTĘGA !!!
2022-08-18 22:10:32
perpetua: nagroda od tego biskupa to jak ciumek od ropuchy
2022-08-18 22:33:56
Boska Adela: to jest dobre: Duet Vogule Poland Patryk Chilewicz i Adam Mączewski opowiedzieli m.in. o korespondencji z Kingą Dudą, aka Córka Adriana. Duda zwróciła się do pary z prośbą o spotkanie, na którym chciała przedyskutować kwestię "szeroko pojętej inności sytuacji osób nieheteronormatywnych i tolerancji". Odpowiedzieli jej tak:
2022-08-18 22:34:24
Boska Adela: W politycznej bańce twojego ojca modne są wszystkie piątki, więc mamy piątkę dla Kingi Dudy. Jeden. Twój ojciec jest jednym z powodów, dlaczego niebawem uciekamy ze swojej ojczyzny.
2022-08-18 22:34:41
Boska Adela: Dwa. Przez twojego ojca i jego politycznych zwierzchników ludzie codziennie są bici, zastraszani i popełniają samobójstwa.
2022-08-18 22:34:55
Boska Adela: Trzy. Twój ojciec nie uznaje nas za ludzi i za w pełni wartościowe osoby.
2022-08-18 22:35:17
Boska Adela: Cztery. Twoja matka wielokrotnie, gdy miała możliwość zabrania głosu, znacząco milczała.
2022-08-18 22:35:27
Boska Adela: Pięć. Twój ojciec, mając wykształcenie prawnicze, łamie i nagina prawo, robiąc z siebie niezbyt poważną osobę i ośmieszając pełniony urząd.
2022-08-18 22:35:57
Boska Adela: Takich piątek moglibyśmy stworzyć dużo, ale naprawdę nam się nie chce. Miałaś wielokrotnie szansę przeciwstawienia się temu zbydlęceniu, jakie dzieje się w polityce. Nie zrobiłaś tego i musisz codziennie z tym żyć. Żyć z myślą, że przez działania twojego ojca Polska stacza się, ludzie uciekają z ojczyzny, wstydzą się za nią, umierają. I to chyba największa kara, jaka mogłaby cię spotkać. Także nie licz na spotkanie no, chyba że będziemy akurat pod pałacem prezydenckim krzyczeli do twojego ojca, walcząc o swoją godność.
2022-08-18 22:38:50
Boska Adela: Biskup ma jeszcze szansę zmienić decyzje i przyznać swoją nagrodę tej dwójce, albo ufundować drugą taką samą - ale jak znamy biskupa prędzej by w Boga uwierzył i zaczął żyć jak chrześcijanin niż to zrobił, no way Jose
2022-08-19 08:48:47
oxjas1: Nagroda jak najbardziej nalezy sie panu A. Piechniczkowi. Uwazam, ze nagrodzic nalezy rowniez o. Ludwika Wisniewskiego, ktory napisal list do prezesa Kaczynskiego - „ TVP zatruwa duszę narodu Szanowny Panie Prezesie. Jestem już, jak Pan wie, starym człowiekiem i nie przypuszczałem, że przyjdzie mi jeszcze raz zabrać głos w sprawach publicznych. Dzisiaj, kiedy piszę ten tekst, 15 sierpnia, Kościół obchodzi wielką Uroczystość, a Polska święci Dzień Wolności i Niepodległości. Wczoraj wieczorem wysłuchałem z wielkim wzruszeniem koncertu religijnego „Abba Ojcze”, nadawanego przez TVP 1. Ale pół godziny wcześniej wysłuchałem wiadomości nadawanych przez tę samą stację TVP 1, w których, jak codziennie od wielu dni, „lały się” półprawdy i jawne kłamstwa, pomówienia konkurentów politycznych o działanie na szkodę Polski, zohydzanie „Unii Europejskiej” i najbliższego naszego sąsiada usytuowanego po drugiej stronie Odry…
2022-08-19 08:49:24
oxjas1: Drogi Panie Prezesie. Przypominam sobie spotkanie sprzed lat, na którym był obecny - jeśli się nie mylę - także Pan, a na którym stwierdziliśmy, że fałsz jakim karmiła ludzi władza komunistyczna , to była zbrodnia na Duszy Narodu. Mówiliśmy wtedy, że w Polsce, jaką zbudujemy, będziemy wyczuleni na prawdę i sprawiedliwość; że „w naszej Polsce” będzie szanowany każdy człowiek, także o odmiennych poglądach. I oto w wymarzonej, wolnej Polsce, publiczna telewizja kierowana przez Pana Jacka Kurskiego oskarża politycznych konkurentów o największe zbrodnie, o świadome niszczenie Polski, o świadome niszczenie polskiej rodziny i polskiej kultury, o plan zniszczenia Kościoła, o realizowanie interesów nie Polski, ale obcych mocarstw....itd....itd...
2022-08-19 08:49:56
oxjas1: To wszystko polska telewizja czyni - co jest szczególnie bolesne - z odwoływaniem do Ewangelii i ubieraniem niegodziwości w szaty religijne. To jest zatruwanie Duszy Narodu ! Nad tym nie można przejść do porządku dziennego! Tu nie można być obojętnym! Panie Prezesie. Skoro zdecydowałem się na ten list, to nie mogę pominąć jeszcze jednego wątku. Pan osobiście „dolewa oliwy do ognia” Czynił Pan to wielokrotnie, ale wspomnę jedynie pańskie słowa z niedawnego wywiadu zamieszczonego w „Sieci”. Powiedział Pan : Tusk zdecydował się już na skrajną brutalizację, wręcz animalizację życia publicznego. Wpisuję to w pewną tradycję ! Nasi wrogowie zawsze chcieli Polski prymitywnej, wulgarnej, odrzucającej kulturę. To właśnie buduje Tusk na obce zamówienie“
2022-08-19 08:50:42
oxjas1: Muszę się Panu przyznać, że pańskie wypowiedzi sprawiają mi często ból, niemal fizyczny. Ale, jak dotąd, nie straciłem wiary w to, że Pan naprawdę pragnie dobra dla Polski i Polaków. Dlatego piszę ten list. Jestem przekonany, że jedynie Pan może ukrócić tę straszną dewastację , która dokonuje się na naszych oczach. I o to z ufnością proszę. Autorem listu jest: Ludwik M. Wiśniewski OP, dominikanin, duszpasterz akademicki, rekolekcjonista, działacz opozycji antykomunistycznej w PRL„ I to by bylo na tyle!
2022-08-19 20:31:40
Skywalker: sranda musi być, zamieszany w pedofilskie afery biskup daje lipną "nagrodę" gościowi z futbolowego muzeum, całość wygląda jak przez niepełnosprawnego umysłowo klecony pi-ar
2022-08-20 15:16:25
Baciar: Panie Piechniczek, a jak to było w '82 roku na WM z Szarmachem? Ile chciał pan od niego łapówy żeby go wpuścić na boisko?
2022-08-20 15:20:11
Baciar: Dziwny kraj, czczą faceta łapówkarza, czczą Jerzego Buzka co pozamykał zakłady pracy, klękają przed pedofilami, ja pitole, chore.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: