Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Łukasz Kruczek ogłosił skład na zawody Pucharu Świata w Wiśle

Dwunastu reprezentantów Polski wystartuje w kwalifikacjach do konkursu Pucharu Świata, który 15 stycznia rozegrany zostanie na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. Po wtorkowym treningu na wiślańskim obiekcie Łukasz Kruczek ogłosił nazwiska zawodników, którzy powalczą w czwartkowych kwalifikacjach do pierwszego w tym sezonie konkursu Pucharu Świata w Polsce.

Przed polskimi kibicami będą mieli okazję zaprezentować się skoczkowie z Kadr A, B, Juniorów, a także spoza kadry. Wczoraj późnym popołudniem wszystkie nasze Kadry w skokach narciarskich odbyły trening na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. Tuż po treningu trener Łukasz Kruczek ogłosił nazwiska 12 zawodników, którzy wystartują w kwalifikacjach do czwartkowego konkursu Pucharu Świata w Wiśle.

W składzie naszej reprezentacji znaleźli się: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Jan Ziobro, Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł, Bartłomiej Kłusek, Stefan Hula, Adam Ruda, Krzysztof Leja i Stanisław Biela.

Łukasz Kruczek wyjaśnił kryteria, według których ustalony został ten skład. - Przyjęliśmy pewne zasady, jak będziemy ustalać skład reprezentacji na konkursy Pucharu Świata w Polsce. W pierwszej kolejności znaczenie miały punkty Pucharu Świata. Ci zawodnicy, którzy zdobyli punkty Pucharu Świata, automatycznie znaleźli się w składzie. Tak samo skoczkowie, którzy zajęli miejsca w czołowej „10” Pucharu Kontynentalnego. Natomiast o reszcie składu zdecydowaliśmy po zawodach Pucharu Kontynentalnego, które miały miejsce tutaj w weekend. Zostały nam trzy nazwiska na jedno wolne miejsce i podczas dzisiejszego treningu porównaliśmy tych zawodników i zdecydowaliśmy o ostatecznym składzie. Trening być ciężki ze względu na wiatr, dlatego był niemiarodajny, natomiast uznaliśmy już w tej chwili, że na zawody w Zakopanem dopuszczamy zmiany – ocenił trener główny Kadry A.

- Od środy skocznia będzie zamknięta i do oficjalnego treningu tutaj już nikt nie będzie skakał. Obiekt był przygotowany dobrze już wcześniej, na Puchar Kontynentalny. Mamy pogodę taką, jaką mamy i tutaj nie można wiele zrobić, na pewno dobrze byłoby jakby trochę świeżego śniegu popadało. Natomiast nie ma żadnego zagrożenia, żeby obiekt był źle przygotowany i byłby problem ze skakaniem w czwartek – uspokaja trener Kruczek
.
Pracę organizatorów docenia Piotr Żyła. - Skocznia jest super przygotowana. Rozbieg perfekcyjny, myślę że jeden z najlepiej przygotowanych rozbiegów w całym Pucharze Świata. Tylko trochę dziś wiało, musicie zamówić pogodę (śmiech). Moje nastawienie na te zawody jest standardowe: bojowe, będziemy walczyć. Fajnie się skacze u siebie. Kibice przychodzą po to, by nas oglądać. Jest większa mobilizacja, motywacja, by dobrze skakać – komentował po wtorkowym treningu skoczek z Wisły.

Już po raz trzeci najlepsi skoczkowie narciarscy na świecie zawitają do Wisły na zawody Pucharu Świata. Na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince zobaczymy zawodników z 16 krajów, m.in. Austriaków na czele z liderem Pucharu Świata – Michaelem Hayboeckiem oraz rekordzistą skoczni – Stefanem Kraftem, a także Japończyków z weteranem – Noriakim Kasai.

PROGRAM ZAWODÓW:
Czwartek, 15 stycznia 2015
09:00 - oficjalny trening - dwie serie
11:00 – kwalifikacje
16:30 - seria próbna
17:30 - pierwsza seria konkursu indywidualnego (HS-134)
seria finałowa
ceremonia wręczenia nagród

 

Zobacz też :Puchar Świata - uwaga kierowcy

źródło: ox.pl/PZN
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: