Łucznicy wrócili z trzema medalami

W Żołędowie odbyły się Mistrzostwa Polski w łucznictwie bloczkowym i barebow. Do rywalizacji przystąpili łucznicy z LUKS Orlik Goleszów, którzy trzykrotnie stawali na podium.

Na najwyższym stopniu podium stanęli wspólnie Anna Stanieczek oraz Przemysław Konecki w turnieju mikstów w łukach bloczkowych. Łucznicy LUKS Orlik Goleszów bez większych problemów zameldowali się w strefie medalowej, odnosząc dwa pewne zwycięstwa. W półfinale Stanieczek i Konecki stoczyli wyrównany pojedynek z zawodnikami OSŁ Strzelec Legnica, ale zachowali więcej zimnej krwi w końcówce, wygrywając 135:133. W starciu o złoto łucznicy stela pokonali Katarzynę Urban i Grzegorza Byczkowskiego z SKS Piast 25 Rzeszów – 140:134.

W turnieju indywidualnym kobiet w łucznictwie bloczkowym Stanieczek dotarła do finału. Goleszowianka uzyskała najlepszy wynik w eliminacjach, a do strefy medalowej szła jak burza. W 1/2 finału zmierzyła się z  ww. Urban i pokonała zawodniczkę rzeszowskiego klubu, 131:125. W starciu o złoto musiała uznać wyższość Magdaleny Zygmunciak, przegrywając 125:135.

Po medal sięgnął także Przemysław Konecki. Zawodnik LUKS Orlik Goleszów odniósł trzy pewne zwycięstwa, ale jego seria dobiegła końca w półfinale. Konecki przegrał z Rafałem Dobrowolskim (135:149) i stanął na najniższym stopniu podium.

Wyniki łuczników LUKS Orlik Goleszów podczas Mistrzostw Polski w Żołędowie:

• Anna Stanieczek i Przemysław Konecki – złoto w turnieju mikstów (łuki bloczkowe)
  • Gabriela Cieślar i Krystian Mróz – 6. miejsce w mikście (łuki bloczkowe)
  • Anna Stanieczek – srebro (łuki bloczkowe)
  • Przemysław Konecki – brąz (łuki bloczkowe)
  • Gabriela Cieślar – 7. miejsce (łuki bloczkowe)
  • Robert Kochutek – II runda (łuki bloczkowe)
  • Krystian Mróz – II runda (łuki bloczkowe)
  • Przemysław Konecki, Robert Kochutek i Krystian Mróz – 8. miejsce w turnieju drużyn (łuki bloczkowe)
  • Krystyna Olszar-Hałat – 8. miejsce (łuki barebow)