LPK w Stams: Niezłe skoki Pilcha, Szwajcar zwycięzcą drugiego konkursu

Tomasz Pilch potwierdził, że z formą nie jest u niego źle i ma czego żałować, po wczorajszej dyskwalifikacji. 17-latek zajął 14. miejsce w niedzielnym konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego w Stams. Zwyciężył Killian Peier, który popsuł nieco nastroje Austriaków.

Biorąc pod uwagę dzisiejszy występ biało-czerwonych, niewiele różnił się on od wczorajszego. Ta sama trójka – Tomasz Pilch, Przemysław Kantyka oraz Aleksander Zniszczoł – awansowała do rundy finałowej. Szczególnie wysoko plasował się Pilch, który był ósmy. Dla reszty polskich skoczków, konkurs zakończył się już na półmetku (przyp. red. Paweł Wąsek, Andrzej Stękała i Damian Skupień).

Pilch miał szansę zakończyć konkurs w pierwszej „10”, ale niestety, w serii finałowej pogorszył się aż o pięć metrów. Krótszy skok spowodował spadek do drugiej „10” (14.), w której znalazł się z Kantyką (20.). Zniszczoł zanotował poprawę, ale ostatecznie zajął 25. pozycję.

Po 100 punktów sięgnął Killian Peier, który pozostawił za sobą pięciu(!) reprezentantów gospodarzy. Drugi był lider klasyfikacji generalnej, Philipp Aschenwald. Na najniższym stopniu podium stanął Daniel Huber.

Na czele cyklu pozostaje Achenwald. Za nim plasuje się zwycięzca dzisiejszego konkursu, Peier. Podium uzupełnia Lukas Hlava. Zniszczoł, przybliżył się nieco do reprezentanta Czech, ale wciąż traci do niego sześć oczek. Kantyka pozostaje na szóstym miejscu, a awans o jedną lokatę zanotował Pilch, który aktualnie jest ósmy.