LPK w Oslo: Udany konkurs Zniszczoła!

Aleksander Zniszczoł może niedzielny konkurs zaliczyć do udanych. Skoczek WSS Wisły zajął szóste miejsce w drugim konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego w Oslo. Zwyciężył, podobnie jak wczoraj, Philipp Aschenwald.

Zniszczoł już dobrze zaprezentował się w pierwszym skoku, w którym osiągnął 101,5 metrów, co plasowało go na piątym miejscu. Niezłą próbę zaliczył także Przemysław Kantyka, który skoczył 97 m i był szesnasty.

Niestety, tylko dwóch polskich skoczków zdołało zakwalifikować się do rundy finałowej. Bliski awansu był Tomasz Pilch, ale do 30. miejsca zabrakło mu zaledwie 1,3 pkt. Na jednym skoku zmagania zakończyli także Kacper Juroszek (38.), Andrzej Stękała (45.) oraz Paweł Wąsek (52.).

Zniszczoł w drugiej serii nieznacznie się pogorszył, w porównaniu do pierwszego skoku, ale w końcowej klasyfikacji spadł tylko o jedną lokatę, kończąc zmagania na szóstej pozycji. O wiele większy spadek zanotował Kantyka, który ostatecznie uplasował się w trzeciej „10” - 24.

Zwycięstwo odniósł Philipp Aschenwald, który po raz kolejny udowodnił, że jest w najlepszej dyspozycji podczas tegorocznego Letniego Pucharu Kontynentalnego. Austriak już po raz piąty stanął na najwyższym stopniu podium, dzięki czemu wciąż zajmuje pozycję lidera cyklu. Najwyżej z Polaków znajduje się Zniszczoł, który jest czwarty. Z czołową „10” pożegnał się Pilch (11.).