Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Lotos Cup wraca w Beskidy

Narodowy Program Rozwoju Skoków Narciarskich 'Szukamy Następców Mistrza' - LOTOS Cup 2015 ponownie zawita w Beskidy. W przyszłym tygodniu (w dniach 5-7 lutego 2015) na najnowocześniejszym w Polsce kompleksie skoczni w Szczyrku Skalitem oraz trasie biegowej Istebna-Kubalonka rozegrana zostanie druga edycja cyklu: dwa konkursy skoków narciarskich oraz jeden kombinacji norweskiej.

Zawody LOTOS Cup 2015 rozpoczną się w czwartek, 5 lutego o godzinie 9:00. W tym dniu przeprowadzone zostaną konkursy skoków narciarskich w sześciu męskich kategoriach wiekowych: Senior, Junior A, Junior B, Junior C, Junior D i Junior E oraz dwóch żeńskich: Juniorki i Młodziczki. Najpierw na skoczni pojawią się najmłodsi, rywalizujący na HS-44, następnie sportowcy biorący udział w zawodach na HS-77, a następnie najstarsi, startujący na HS-106. W piątek, 6 lutego program wygląda podobnie z tą różnicą, że oprócz konkursów skoków narciarskich przeprowadzona zostanie także seria skoków do kombinacji norweskiej, a zawody rozpoczną się o godzinie 11:00. Natomiast w kolejnym dniu (sobota, 7 lutego) cykl LOTOS Cup 2015 przeniesie się na trasę biegową Istebna-Kubalonka, gdzie od godziny 10:00 na dystansach od 2,5 do 10 kilometrów trwać będzie walka o medale w kombinacji norweskiej.

Po dwóch z zaplanowanych ośmiu konkursów skoków narciarskich liderem klasyfikacji generalnej LOTOS Cup 2015 w kategorii Senior jest Tomasz Byrt (WSS Wisła w Wiśle). Po dwóch liderów mają dwie kolejne kategorie: Junior A – to Przemysław Kantyka (LKS Klimczok Bystra) i Łukasz Podżorski (WSS Wisła w Wiśle) oraz Junior B – to Paweł Gut (LKS Poroniec Poronin) i Dominik Kastelik (SS-R LZS Sokół Szczyrk). Liderem Juniora C jest świeżo upieczony brązowy medalista Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy (EYOWF) - Dawid Jarząbek (TS Wisła Zakopane). Żółtą koszulkę w kategorii Junior D posiada Kacper Stosel (AZS Zakopane), a wśród Juniorów E - Jan Rzadkosz (TS Wisła Zakopane). Zdecydowanymi liderkami w żeńskich kategoriach wiekowych są: kategoria Młodziczki - Paulina Cieślar (WSS Wisła w Wiśle), kategoria Juniorki - Magdalena Pałasz (UKS Sołtysianie Stare Bystre).

Z kolei liderami LOTOS Cup 2015 w kombinacji norweskiej (po 1 z 4 edycji) są: Senior - Mateusz Wantulok (AZS AWF Katowice), Junior A - Jan Łowisz (AZS Zakopane), Junior B - Paweł Twardosz (PKS Olimpijczyk Gilowice), Junior C - Kacper Konior (LKS Klimczok Bystra), Junior D - Mateusz Małyjurek (WSS Wisła w Wiśle) oraz Junior E - Jan Rzadkosz (TS Wisła Zakopane).

Narodowy Program Rozwoju Skoków Narciarskich „Szukamy Następców Mistrza” - LOTOS Cup to największe sportowo-społeczne przedsięwzięcie w historii polskiego narciarstwa. W program zaangażowane są wszystkie liczące się kluby w Polsce z sekcjami skoków narciarskich i kombinacji norweskiej.

Nieprzerwanie od 2005 r. w ramach programu organizowane są zawody z cyklu LOTOS Cup na skoczniach w Zagórzu, Zakopanem, Wiśle i Szczyrku. Celem programu jest promocja i rozwój skoków narciarskich dzieci i młodzieży oraz poszukiwanie największych talentów młodych skoczków. Grupa LOTOS jest fundatorem sprzętu sportowego dla klubów narciarskich, a także stypendiów i nagród dla najlepszych młodych skoczków, kombinatorów norweskich oraz ich trenerów.

PROGRAM ZAWODÓW:
04.02.2015, środa
12:00 -14:00 - trening wolny
17:00 - odprawa Kierowników Drużyn na Skoczni Skalite

05.02.2015, czwartek
09:00 – seria próbna skoków otwartych HS-44, po niej serie konkursowe Junior E, Młodziczki
Po zakończeniu zawodów na HS-44 odbędzie się ceremonia dekoracji zawodników (miejsca 1-6) - Junior E, Młodziczki
11:00 – seria próbna skoków otwartych HS-77, po niej serie konkursowe Junior D, C, Juniorki
Po zakończeniu zawodów na HS-77 odbędzie się ceremonia dekoracji zawodników (miejsca 1-6) - Junior D, C, Juniorki
13:30 – seria próbna skoków otwartych HS-106, po niej serie konkursowe Junior B, A, Senior
Po zakończeniu zawodów na HS-106 odbędzie się ceremonia dekoracji zawodników (miejsca 1-6) - Junior B, A, Senior

06.02.2015, piątek
11:00 – dwie serie konkursowe skoków narciarskich HS-44 Junior E, Młodziczki, po nich seria skoków do kombinacji norweskiej Junior E
Po zakończeniu zawodów na HS-44 odbędzie się ceremonia dekoracji zawodników (miejsca 1-6) - Junior E, Młodziczki
13:00 – dwie serie konkursowe skoków narciarskich HS-77 Junior D, C, Juniorki, po nich seria skoków do kombinacji norweskiej Junior D, C
Po zakończeniu zawodów na HS-77 odbędzie się ceremonia dekoracji zawodników (miejsca 1-6) - Junior D, C, Juniorki
15:30 – dwie serie konkursowe skoków narciarskich HS-106 Junior B, A, Senior, po nich seria skoków do kombinacji norweskiej Junior B, A, Senior
Po zakończeniu zawodów na HS-106 odbędzie się ceremonia dekoracji zawodników (miejsca 1-6) - Junior B, A, Senior

07.02.2015, sobota

Biegi do kombinacji norweskiej na trasie Istebna-Kubalonka
10:00 - Junior E: 2500 m
10:30 - Junior D i Junior C: 5000 m
11:00 - Junior B: 7500 m,
11:30 - Junior A i Senior: 10.000 m

Po zakończeniu wszystkich biegów odbędzie się ceremonia dekoracji zawodników startujących w kombinacji norweskiej.

PZN

źródło: ox.pl/PZN
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: