Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

LKS Lesznianka i podsumowanie pierwszej części sezonu

Tenisistki oraz tenisiści stołowi obecnie regenerują siły, ponieważ na przełomie roku nie ma rozgrywanych turniejów. To także odpowiedni czas na to, aby podsumować pierwszą część sezonu w wykonaniu zawodniczek i zawodników LKS Lesznianka.
  • Zacznijmy od rozgrywek ligowych. Lesznianka odniosła dwa zwycięstwa na początku sezonu, pokonując PKS Olimpijczyk Gilowice oraz rezerwę ULKTS Pszczyna. Niestety, później już nie wiodło się tak dobrze. - Kilka pojedynków przegrywali w bardzo wyrównanych meczach, gdzie wyniki pięciosetowe powtarzały się często. Niestety, czasami szczęście w sporcie jest równie mocno potrzebne, jak dobra dyspozycja w danym dniu. To tylko pokazuje, że jest potencjał na lepsze rezultaty w rundzie rewanżowej – czytamy w oficjalnym oświadczeniu klubu. Nie możemy zapomnieć, że Leszna Górna ma jeszcze rezerwową ekipę w Lidze Okręgowej, w której zajmuje trzecie miejsce.
  • Spory sukces odniósł Sławomir Brak, który wrócił ze złotym medalem z Mistrzostw Polski Seniorów. Tenisista stołowy Lesznianki nie stracił w całym turnieju ani jednego seta, a dla niego to już dziewiąte złoto w dotychczasowej karierze.

  • Lesznianka nie zapomina również o najmłodszych zawodniczkach i zawodnikach. W przedsezonowym turnieju, rozgrywanym w połowie sierpnia w Kunowie, Magdalena Byrtek zajęła 1. miejsce w Skrzatkach, a jej siostra Emilia była trzecia w Żaczkach. Emilia Byrtek i Aleksandra Ratajczyk z Chybia zdobyły brązowy medal na Mistrzostwach Śląska Skrzatów i Żaków, które rozegrano we wrześniu w Gliwicach. W październiku Nadia Cieślar oraz Emilia Byrtek z powodzeniem wystąpiły w turnieju o Grand Prix Bielska-Białej, sięgając po medale.

 

AP/mat. pras.

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: