Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Liga okręgowa - zapowiedź

Już po raz jedenasty na boiska wybiegną zawodnicy Beskidzkiej Ligi Okręgowej
. Po rozegranych już dziesięciu kolejkach na czele z czterema punktami przewagi nad drugą w lidze Koszarawą, znajduje się GKS Radziechowy. Podium uzupełnia Beskid Skoczów który ostatnio złapał lekki kryzys formy. Na przeciwległym biegunie ligowej stawki znajdują się zespoły Wilamowiczanki Wilamowice oraz Tempa Puńców, sytuacja tej drugiej drużyny staje się powoli co raz to mniej komfortowa. W nadchodzący weekend na czoło wysuwają się pojedynki w między innymi Skoczowie, gdzie miejscowy Beskid zagra z Koszarawą Żywiec, w derbach Ziemi Cieszyńskiej Tempo podejmować będzie Chybian a rewelacja z Pruchnej wyjeżdża do Bestwiny. Poniżej kilka słów o nadchodzących spotkaniach.

Sobota, godz. 15:00

Zapora Porąbka - GKS Radziechowy


Lider zawita do Porąbki na spotkanie z Zaporą. W ubiegłym tygodniu Fiodory pokonały u siebie Bestwinę 3:2, Zapora musiała uznać wyższość rywali z Żabnicy. W tabeli obie drużyny dzieli odległość 14 punktów i ośmiu miejsc, ciekawostką jest fakt że obie drużyny mają tyle samo straconych bramek. Faworytem są goście, jednak podopieczni Andrzeja Jurczaka nie raz udowadniali że są w stanie pokrzyżować szyki największym faworytom.

MRKS Czechowice - Maksymilian Cisiec

W Czechowicach dojdzie do spotkania spadkowicza z IV ligi z absolutnym debiutantem na tym poziomie rozgrywkowym. Obie drużyny są w odmiennym nastawieniu. MRKS powoli wspina się w górę ligowej tabeli pokonując kolejnych rywali. Maksymilian od pięciu kolejek nie może pokonać rywala, notując w nich aż cztery porażki. W sobotę postawimy na gospodarzy którzy nie powinni mieć problemów z osłabionym rywalem.

Beskid Skoczów - Koszarawa Żywiec

Zdecydowanie najciekawsze spotkanie tej kolejki. W Skoczowie naprzeciw sobie staną drużyny zajmujące odpowiednio trzecie i drugie miejsce. Beskid po dwóch porażkach z rzędu postara się o przełamanie w spotkaniu z bezpośrednim rywalem do awansu - Koszarawą Żywiec. Goście przyjadą lekko podłamani nieoczekiwaną porażką u siebie z Czechowicami. Faworytem z racji miejsca rozgrywania spotkania jest Beskid, jednak Koszarawa aby nie tracić zbyt wiele do lidera nie może wyjechać bez przynajmniej jednego punktu.

LKS Bestwina - LKS Pruchna

W poprzedniej kolejce obie drużyny schodziły z boiska w całkowicie odmiennych nastrojach. Gospodarze przegrali w Radziechowach z liderem, wypuszczając z rąk komplet punktów w ostatnich minutach spotkania. Goście rozbili przed własną publicznością jednego z faworyta do awansu - skoczowski Beskid aż 5:2. W sobotę również to Pruchna będzie faworytem, możliwy jednak jest podział punktów, sytuacja Bestwiny nie jest za wesoła, a przewaga nad strefą spadkową to zaledwie 3 punkty.

Kuźnia Ustroń - Wilamowiczanka Wilamowice

Do Ustronia przyjeżdża przedostatnia Wilamowiczanka. Gospodarze wygrywając poprzednie 4 spotkania z rzędu, mocno podciągnęli się w ligowej tabeli sytuując się aktualnie na miejscu piątym. Obie drużyny w poprzedniej kolejce pokonały swoich derbowych rywali, Kuźnia wygrała w Chybiu, Wilamowice u siebie z Dankowicami. W sobotę faworytem jest jednak Kuźnia, i to ona powinna zgarnąć pewny komplet punktów.  

Tempo Puńców - Cukrownik Chybie

W spotkaniu ostatniej w tabeli drużyny z przeżywającym lekkie załamanie formy Cukrownikiem, faworytem jednak są goście. Po nieudanym spotkaniu z Kuźnią, podopieczni trenera Myśliwca przyjadą do Puńcowa z zamiarem odrobienia utraconych punktów. Dla wyjątkowo słabo  w tym sezonie prezentującej się drużyny Tempa powoli każde spotkanie staje się niewyobrażalnie ważne w perspektywie utrzymania się w okręgówce. W sobotnie popołudnie jednak więcej szans na wygraną widzimy w zespole z Chybia.

Niedziela, godz. 15:00

Soła Kobiernice - Morcinek Kaczyce


Podbudowana zdeklasowaniem na wyjeździe Maksymiliana Cisiec, kobiernicka Soła podejmować będzie Morcinka Kaczyce. Drużyna przyjezdna nie bez problemów pokonała w derbach Tempo i do Kobiernic zawita z zamiarem zdobycia kolejnych punktów. Łatwo nie, Soła po wygranej w poprzedniej kolejce może złapać wiatr w żagle i na fali błyskotliwej wygranej pokonać kolejnego rywala. My jednak postawimy na doświadczonych w bojach Górnikach z Kaczyc.

Pasjonat Dankowice - Metal Skałka Żabnica

Czwarta w tabeli ekipa z Dankowc zagra z trzecią od końca Skałką. Zdecydowanym faworytem są gospodarze którzy nie powinni mieć problemów z pokonaniem zdecydowaniem słabszej drużyny z Żabnicy, pomimo iż w poprzedniej kolejce Pasjonat w prestizowych derbach uległ Wilamowiczance, a Skałka pokonała przed własną publicznością Zaporę Porąbka. Faworytem są gospodarze, a każdy wynik odmienny od wygranej Dankowiczan będzie niespodzianką.
 

Serwis beskidzkapilka.pl jest partnerem Portalu Śląska Cieszyńskiego OX.PL

źródło: beskidzkapilka.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: