Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Liczą na pieniądze z UE

Samorząd ma już opracowany projekt i pozwolenie na budowę. Potrzeba tylko pieniędzy. - Wisła będzie zabiegała o dofinansowanie z funduszy UE budowy muzeum narciarstwa – powiedział Tomasz Bujok, burmistrz Wisły.

 

Burmistrz poinformował, że miasto ma już gotową także koncepcję wystawy. Koszt utworzenia Muzeum Narciarstwa Beskidzkiego im. Adama Małysza to 18-19 mln złotych. - Kończymy już przygotowywanie wniosku, który w terminie złożymy w urzędzie marszałkowskim. Mamy na to czas do końca września wyjaśnił.

Jeżeli uda się pozyskać fundusze, to nowa atrakcja turystyczna może zostać otwarta w Wiśle jeszcze w 2024 roku.

Miasto planuje stworzyć muzeum w hali w parku Kopczyńskiego, blisko amfiteatru. Hala zostanie rozebrana. Na jej miejscu powstanie obiekt, który będzie miał takie same gabaryty, ale zamiast jednej jak obecnie, będą dwie kondygnacje. Będą tu prezentowane medale i puchary wywalczone na skoczniach narciarskich przez Adama Małysza, jego kolekcja nart, a także trofea innych mistrzów,  olimpijczyków: biegaczy, alpejczyków.

Stworzenie placówki jest wspólną inicjatywą marszałka województwa śląskiego Jakuba Chełstowskiego, Tomasza Bujoka i Adama Małysza.

(ach)

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-09-22 09:30:50
św. Patryk.: po co im pieniądze z UE, wystarczy komu trzeba d... lizać i z prosto ministerstwa deszcz tekturek spływa - a komu trzeba to wiedzą ci co już się załapali na wyborcze słitfocie z Kałużą Kawulokiem Szwedem Pudą itp
2023-09-22 12:12:28
miriam11: Jak to dobrze że ta UNIA mo jeszcze te piniądze. NA BARDZO POTRZEBNE BUDOWLE. :-)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: