Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

LGR ''Żabi Kraj'' wśród stowarzyszeń wybranych w konkursie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi

12 października b.r. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi zaakceptował listę zawierającą ocenę punktową lokalnych grup rybackich dokonaną w ramach weryfikacji wniosków o wybór lokalnych grup rybackich (LGR) na realizację lokalnych strategii rozwoju obszarów rybackich (LSROR).

Suma środków na realizację LSROR ustalona została na podstawie „wskaźnika rybackości”, tj. liczby przedstawicieli sektora rybackiego w stosunku do liczby mieszkańców ustalonej podczas oceny formalnej wniosków oraz na podstawie liczby uzyskanych punktów dla stowarzyszeń.

Do realizacji LSROR wybranych zostało 26 stowarzyszeń, które uzyskały najwyższą liczbę punktów w ramach oceny LGR i LSROR.

Wśród stowarzyszeń wybranych w konkursie znalazła się Lokalna Grupa Rybacka „Żabi Kraj”. LGR zajęła 24 pozycję uzyskując w sumie 88 punktów z kwotą budżetu 43.117.120,83 zł.

Stowarzyszenie LGR "Żabi Kraj" którego członkiem są Gminy: Chybie, Dębowiec, Goczałkowice-Zdrój, Skoczów, Strumień, Pawłowice, Zebrzydowice odwołuje się do nazwy "Żabi Kraj", czyli nazwy krainy położonej w niepozornym, ale bogatym przyrodniczo zakątku Śląska Cieszyńskiego, w Dolinie Górnej Wisły.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: