Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

LGP w Wiśle: Dwanaście ekip na starcie

Polski Związek Narciarski poinformował, iż do Letniej Grand Prix, na skoczni im. Adama Małysza, zgłosiło się dwanaście państw. Jednak wciąż czekamy na ogłoszenie składów.

Już za tydzień skoczkowie narciarscy zainaugurują Letnią Grand Prix. Podobnie, jak to miało miejsce we wcześniejszych latach, pierwszym organizatorem zawodów będzie Wisła. Na skoczni im. Adama Małysza powinno się przedstawić ponad 60 skoczków z 12 krajów.

Do Polski z pewnością nie przyjadą w najsilniejszym składzie Norwegowie. Alexander Stoeckl musi zrezygnować między innymi z Daniela Andre Tande oraz Andreasa Stjernera. Obaj jeszcze nie wrócili do treningów. W Wiśle nie zobaczymy prawdopodobnie Petera Prevca, który ostatnio zmagał się z kontuzją stawu skokowego.

W piątkowych kwalifikacjach powinni wystąpić czołowi polscy skoczkowie. Stefan Horngacher wystawi prawdopodobnie najsilniejszy skład. Wśród obecnych w Wiśle nie powinno zabraknąć także Gregora Schlierenzauera oraz Andersa Fannemela.

W sprzedaży zostało już tylko kilka biletów na Letnią Grand Prix, które można nabyć na portalu kupbilet.pl oraz w sklepie „Wiślaczek” (w centrum Wisły). Ale dla tych, co nie będą mogli kibicować pod skocznią, mamy dobrą wiadomość. Telewizja Polska przeprowadzi transmisję z dwóch konkursów – sobotniego drużynowego i niedzielnego indywidualnego.

 

 

Andrzej Poncza

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: