Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Letnie Grand Prix w Wiśle – historia

Ponad dziesięć lat temu, a dokładnie 20 sierpnia 2010 roku, rozpoczęła się przygoda Letniego Grand Prix z Wisłą, która nieprzerwanie trwa do dziś. Na skoczni im. Adama Małysza najwięcej zwycięstw latem odnosił Dawid Kubacki (na zdj.), który pięciokrotnie stawał na najwyższym stopniu podium.

Premierowy konkurs Letniego Grand Prix w Wiśle miał miejsce 20 sierpnia 2010 roku i wówczas z wygranej radował się… patron obiektu, Adam Małysz. Wiślanin stoczył wyrównany pojedynek z Kamilem Stochem, ale ostatecznie uzyskał o 0,6 pkt. więcej. W Wiśle niejednokrotnie na przeszkodzie stawała natura, ale nie tylko ona potrafiła pokrzyżować plany organizatorom.

Pierwsze zmagania drużynowe w Wiśle, w ramach LGP, odbyły się 20 lipca 2012 roku. Na półmetku rywalizacji prowadzili Słoweńcy, a zaraz za ich plecami plasowali się biało-czerwoni. Niestety, gospodarze nie otrzymali szansy odrobienia strat w rundzie finałowej, ponieważ ta nie doszła do skutku ze względu na awarię oświetlenia.

Na skoczni im. Adama Małysza odbyło się dotąd 15 konkursów indywidualnych i zdecydowanym liderem wśród triumfatorów jest Dawid Kubacki, który w Wiśle odniósł aż pięć zwycięstw, z czego trzykrotnie wygrywał w ostatnich dwóch latach. Po dwa zwycięstwa odnieśli Kamil Stoch oraz Maciej Kot, a z jednej wygranej radował się ww. Małysz. Na premierowe zwycięstwo czeka wciąż Piotr Żyła, który pięciokrotnie stawał na podium w Wiśle, ale ani razu na najwyższym stopniu.

Skoczkowie, którzy triumfowali w Wiśle w ramach Letniego Grand Prix:

  • Dawid Kubacki – 5
  • Maciej Kot, Kamil Stoch – 2
  • Adam Małysz, Thomas Morgenstern, Peter Prevc, Andreas Wellinger, Jakub Wolny, Timi Zajc – 1

 

 

ap

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: