Letnie Grand Prix dobiegło końca - jak poradził sobie Żyła?

Piotr Żyła zakończył Letnie Grand Prix 2021 ze zdobyczą punktową. Wiślanin zajął 20. miejsce w Klingenthal, gdzie tegoroczna edycja dobiegła końca. Ze zwycięstwa w sobotnim konkursie radował się Ryoyu Kobayashi, a Dawid Kubacki uplasował się w końcowej klasyfikacji generalnej na 2. miejscu.

Już wczorajsze kwalifikacje naznaczyły, iż Piotr Żyła będzie miał ciężko ukończyć zmagań na Vogtland Arenie w czołówce i już pierwsza seria konkursowa była tego dowodem. Wiślanin uzyskał 126 m i plasował się pod koniec drugiej "10". Ostatecznie, zawodnik Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego zajął 20. pozycję, mimo iż w rundzie finałowej poprawił się o dwa metry.

Najwyżej z Polaków został sklasyfikowany Dawid Kubacki, który w końcowej "genrtalce" LGP zajął drugie miejsce. Podczas zmagań w Klingenthal bezkonkurencyjny okazał się Ryoyu Kobayashi, który miał ponad 30 punktów przewagi nad drugim Halvorem Egnerem Granerudem - tryumfatorem klasyfikacji generalnej cyklu.