Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Letnia Czytelnia z książka na leżaku

Zamiast krzeseł i stołów - leżaki i koce na trawie... Świetlica Krytyki Politycznej ''Na Granicy'' w Cieszynie zachęca do korzystania z Letniej Czytelni.

Świetlica Krytyki Politycznej „Na Granicy” zachęca do korzystania z Letniej Czytelni, która powstała miedzy innymi w Cieszynie.

W Cieszynie Letnia Czytelnia znajduje się przed Świetlicą Krytyki Politycznej Na Granicy ( ul. Zamkowa 1, Most Przyjaźni). Czynna jest w soboty, od godziny 16.00 – 20.00 oraz w niedziele od godziny 12.00 – 16.00.

Kto powiedział, ze czytelnia musi znajdować się w budynku ? Wystarczy leżak lub koc i oczywiście książka. - Przenosimy na lato czytelnie z budynków do przestrzeni miejskiej. Ustawiamy leżaki, kładziemy koce na trawie i zapraszamy do wspólnego czytania. W letniej czytelni czekają książki i gazety, literatura i dobra publicystyka, warsztaty dla dzieci i dorosłych oraz przygotowany specjalnie na tę okazję „Kurier kultura” o książkach... - informuje portal ox.pl Anna Cieplak ze Świetlicy Krytyki Politycznej „Na Granicy”.

Cisza, spokój, nad głową niebo, wokół zieleń...Pomysł spodobał się wielu osobom. Być może zachęci on do częstszego sięgania po książki, bo co tu dużo mówić... wciąż czytamy za mało. - Zależy nam, aby Letnia Czytelnia była zarówno miejscem do poczytania lokalnych publikacji, które udostępniły nam niektóre instytucje miejskie jak i okazją do poszukania nowych książek dla siebie z biblioteczki "Na Granicy" – dodaje Anna Cieplak.

Wybierając się na spacer warto wstąpić na ulicę Zamkową 1 i wypożyczyć coś do poczytania. Nawet jeśli nie zdążymy przeczytać do końca naszej ulubionej pozycji, książki po zamknięciu Letniej Czytelni znajdziemy w Bibliotece Miejskiej.

W Cieszynie Letnia Czytelnia będzie otwarta jeszcze w sierpniu (11-12, 25-26) i we wrześniu (1-2, 8-9). - Zapraszamy również na wydarzenia towarzyszące Letniej Czytelni, między innymi relaks przy dźwiękach RootzKilla (11 sierpnia, sobota, godz. 17.00) - zachęca pani Ania.

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk

źródło: ox.pl
dodał: AKN

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: