Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Letnia Akademia Artystów

Zajęcia plenerowe to prawdziwa frajda dla małych artystów, którzy spędzają wakacje w mieście. Dzisiaj (23 lipca) odbyło się kolejne spotkanie w ramach Letniej Akademii Artystów. Przy słonecznej pogodzie i w pięknym otoczeniu powstały prawdziwe dzieła malarskie.

Młodzi artyści spotkali się tym razem w cieszyńskim Parku Pokoju. Przy pięknej, słonecznej pogodzie i wyjątkowym otoczeniu powstawały prawdziwe dziecięce dzieła sztuki. 

Każdy z plenerów malarskich poświęcony został odrębnemu tematowi. Organizatorzy zajęć zadbali też o różnorodność technik malarskich. Dzisiaj tematem przewodnim spotkania w ramach „Letniej Akademii Artystów” był „mój ulubieniec”. - Były to już czwarte z kolei zajęcia tematyczne. Tym razem tematem spotkania był mój ulubieniec, czyli zwierzak, postać z bajki, czy zupełnie coś innego... Wszystko zależało od dziecięcej wyobraźni – mówi Aleksandra Mazur-Wilk artysta plastyk – prowadząca zajęcia plenerowe - Pracowaliśmy dzisiaj w bardzo kameralnym gronie, bo część małych artystów wyjechała już na wakacje. Dziecięce dzieła powstawały przy użyciu farb.

Spotkanie odkryło kolejne talenty. - Dzieci zwracają uwagę na szczegóły, uwielbiają zabawę kolorem. Dzisiaj żaden z uczestników plenerowych zajęć nie używał czarnej farby. Prace były więc słoneczne, ciepłe, w prawdziwych letnich barwach – dodaje prowadząca.

A już jutro (24 VII, g. 10.00) uczestnicy „Lata w mieście” wyruszą szlakiem cieszyńskich galerii, odwiedzając m.in. galerię w Domu Narodowym, Izbę Cieszyńskich Mistrzów, oraz ekspozycję w Muzeum Śląska Cieszyńskiego i Zamku Cieszyn. W sierpniu natomiast w Parku Pokoju, na Wzgórzu Zamkowym, a także w Parku św. Trójcy rozpocznie się sierpniowy plener malarski „Malujemy z natury”. Z pewnością powstanie w ciągu tych wakacji jeszcze nie jedno prawdziwe dziecięce dzieło sztuki. 

 

Barbara Stelmach-kubaszczyk 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: