Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Lekcje przyrody inaczej

Uczniowie Gimnazjum nr 3 w Cieszynie mogą cieszyć się, że ich nauczyciele od dawna współpracują z przedstawicielami Komisji Ochrony Przyrody i Krajoznawstwa przy Oddziale PTTK ''Beskid Ślaski'' w Cieszynie. Owocuje to nie tylko lekcjami przyrody w terenie wiosną i jesienią. Również zimą lekcje przyrody, choć na terenie szkoły, można ciekawie urozmaicić.

Tak, jak miało to miejsce ostatnio, gdy przewodniczący Komisji Ochrony Przyrody Jan Machała przygotował dla dwóch różnych klas dwie godzinne prelekcje multimedialne o tematyce „Krajobrazy Polskich Gór”. Na koniec najbardziej aktywni słuchacze odpowiadali na pytania prowadzącego. W nagrodę otrzymali materiały promocyjne dotyczące przyrody i krajoznawstwa.

Dobra współpraca pomiędzy nauczycielami a przedstawicielami Komisji w ubiegłym roku owocowała organizowaniem konkursów, prelekcji i wycieczek przyrodniczo-krajoznawczych. Uczniowie zdobywają też odznaki krajoznawcze uczestnicząc aktywnie w turystyce. Na koniec zimowych prelekcji w szkolnych murach prowadzący je Jan Machała przedstawił więc nowe propozycje na wiosenną część roku szkolnego, podczas której wyruszy z uczniami w teren by pokazywać im roślinność w naturalnym środowisku i uczyć na żywych przykładach.

(indi)

źródło: ox.pl
dodał: BT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: