Lekcja przyrody w terenie

We wtorkowe słoneczne i cieple przedpołudnie 7 października uczniowie z klas IV-VI Alternatywnej SP w Cieszynie przy ul. Czytelni Ludowej pod opieką nauczycielki Dominiki Tumas, wyruszyli do Cieszyńskiego rezerwatu KOPCE w Cieszynie -Marklowicach. Po rezerwacie Oprowadził ich Przewodniczący Komisji Ochrony Przyrody Oddziały PTTK Beskid Śląski w Cieszynie Jan Machała.

W czasie zwiedzania rezerwatu zapoznali się z drzewostanem i inną roślinnością oraz poznali legendy o cieszyniance i Ondraszku. Na koniec wycieczki przez rezerwat chętni miłośnicy przyrody spróbowali swych sił w konkursie wiedzy przyrodniczo krajoznawczej. Oto jego wyniki: 1. Malwina Jędrzejak 2. Mateusz Pasterny, 2. Oliwia Tomica i Kacper Makula. Laureaci konkursu otrzymali nagrody wydane przez Dyrekcję Lasów Państwowych, a wszyscy pozostali materiały Euregionu Olza. Młodzież zakupiła książeczki Turysta Przyrodnik oraz Młodzieżowej Odznaki Krajoznawczej zapowiadając, że zamierza zdobywać odznaki.

W drodze powrotnej z nad toru motocrossowego uczniowie podziwiali dolinę Olzy oraz urządzenia hydrotechniczne oczyszczalni ścieków. Wstąpili także do kościołka pw. Opatrzności Bożej w Pastwiskach.

(indi)

źródło: ox.pl
dodał: BT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją