Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Legendy i wiersze prosto z gór

Utwory literackie dotyczące gminy Istebna, czytane przez nietuzinkowe osoby, utrwalone na filmie to efekt realizowanego projektu przez Gminny Ośrodek Kultury w Istebnej.

To, że gmina Istebna inspiruje wiadomo nie od dziś. To tu powstają słynne na całym świecie koronki, to tu można zobaczyć wszystko z zupełnie innej perspektywy, zatrzymać się i złapać oddech. Nic więc dziwnego, że wiele utworów literackich, wierszy i legend powstało właśnie na temat Istebnej Jaworzynki i Koniakowa. Gminny Ośrodek Kultury w Istebnej postanowił niecodziennie je utrwalić. Premiera miała już miejsce na funpage gminy na facebooku. - Przez kolejne dni usłyszycie wyjątkowe interpretacje znanych i mniej znanych tekstów. Wiersz księdza Emanuela Grima pt. "Istebno" w 70 rocznicę jego śmierci, czytany przez Annę Guzik, idzie na pierwszy ogień – prezentował GOK.

Aktorka znana z Teatru Polskiego w Bielsku-Białej oraz m.in. popularnego serialu "Na Wspólnej", czyta wiersz w stroju beskidzkim.

?No i mamy to!? Ruszamy z naszym cyklem filmów, w których czytamy wiersze i legendy Trójwsi Beskidzkiej! Wiersz...

Opublikowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Istebnej Poniedziałek, 12 października 2020
źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-10-14 09:17:41
św. Patryk: nie uda się raciokom pozbyć się brzemienia hańby i opinii ciemnogrodu dopóki rządzić gminą będzie PiS a nie mieszkańcy
2020-10-14 14:50:50
wyśmienity cwaniaczek: łona też je zwiunzano z tym pisiorskim klanem ???? nie oglundom już na wspólnej ani innych guzików
2020-10-14 16:30:06
donekT: krzy-sio+ś.wir_us Patryk+wyśmienity cwaniaczek, Doskonale pamiętamy jak miniusiałeś R. Dawkinsa, propagowanego, chociażby przez środowisko WYBIÓRCZEJ. Wraz ze swymi marklowickimi mocodawcami, faktycznie dystansujesz poniektórych istebniańskich polityków o całe LATA ŚWIETLNE!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: