Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Lalka na wakacje

„Bajkowe spotkania“ to tytuł warsztatów lalkarskich, które w Cieszyńskim Ośrodku Kultury Domu Narodowym poprowadziła dla najmłodszych mieszkańców Mariola Ptak.  Tym razem spotkanie zostało poświęcone szwedzkiej ilustratorce Elsie Beskow.

Inspirując się ilustracjami autorstwa Elsy Boskow Mariola Ptak tworzy lalki – kukiełki, które powstają z naturalnych składników, takich jak masa solna, filc,patyczki i bibułka, którą należy wcześniej zabarwić i nasycić barwnikami oraz krochmalem. Tak przygotowany materiał można kształtować niczym płatki kwiatów.

- Warsztaty zainspirowane są otaczającą nas przyrodą. W pierwszej części spotkania chcę pokazać dzieciom kalendarz i książkę, do których ilustracje tworzyła ilustratorka Elsa Beskow. Opowiem o szwedzkiej ilustracji, która jest zupełnie inna od naszej, choćby ze względu na to, że ich autor mieszka zagubiony w zaciszu leśnym i tworzy z miłości, pasji i wewnętrznej potrzeby – wyjaśnia prowadząca.

Laleczki własnoręcznie wykonane z całą pewnością posłużą dzieciom prezentując się chociażby w domowym teatrzyku.- Można je nawet zabrać na wycieczkę do plecaka i wśród lasów i pól stworzyć sobie spektakl, w którym główne rolę odegrają zrobione przez nas postacie – dodaje.


(bsk)
 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: