Łącz na podbój Stanów

Aktualny (grudzień 2023) Mistrz Polski w wadze superciężkiej, mieszkaniec Jasienicy, Piotr Łącz ma zakontraktowaną walkę w Stanach. Gdzie i kiedy będzie walczył?

9 grudnia 2023 roku w Toruniu Piotr Łącz, mieszkaniec Gminy Jasienica, trenujący w Klubie Bokserskim Puncher Cieszyn zdobył złoty medal mistrzostw Polski seniorów w wadze super ciężkiej, a w finale pokonał 4:1 Michała Fiedlera. Pisaliśmy: Mistrz Polski w boksie z Cieszyna

Łącz jest również pięściarzem zawodowym – boksuje dla KnockOut Promotions. Na zawodowstwie stoczył 8 pojedynków (wszystkie wygrał, w tym 6 przed czasem).

Ostatnio podczas gali KnockOut Boxing Night 33 w Białymstoku w pojedynku kategorii ciężkiej zmierzył się z Pavlo Korolenko, zdobywając zwycięstwo jednogłośną decyzją sędziów – 59:54 oraz dwukrotnie 60:53. Pisaliśmy: Ósma wygrana Łącza

Teraz Łącz szykuje się na podbój Stanów Zjednoczonych. Na 13 kwietnia zaplanowana jest walka zawodnika stela. Będzie to gala przygotowana przez dość znanego amerykańskiego promotora boksu, Bobbiego Hitza w miejscowości Rosemont (okolice Chicago). Nieznany jest na razie jego przeciwnik.