Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kurs dla seniorów, czyli pora postawić pierwszy krok w komputerowym świecie

Kurs komputerowy dla sześciu czytelników Filii nr 3 Biblioteki Miejskiej w Cieszynie dobiegł końca. Po sześciu tygodniach nauki pora stawiać samodzielne kroki...

Dzięki dotacji Departamentu Stanu USA - w ramach projektu „Information for the people” („Informacja dla obywateli – cybernawigatorzy w bibliotekach”) sześciu czytelników Filii nr 3 ukończyło naukę obsługi sprzętu komputerowego.

To jednak nie koniec komputerowych zajęć podczas których seniorzy poznają „cyfrowe tajniki”. Filia nr 3 Biblioteki Miejskiej w Cieszynie niebawem „ruszy” z kolejnymi zajęciami. W kolejce czekają już chętni. 

- Kursy odbywają się na bieżąco. Niedawno rozpoczął się kolejny, następny odbędzie się we wrześniu. Dysponujemy jeszcze wolnymi miejscami na listopad – wyjaśnia Ewelina Gołąb  z Filii nr 3 - W zaledwie sześć tygodni seniorzy uczą się podstaw obsługi komputera. Nauka prowadzona jest w kameralnych, rówieśniczych grupach.

Uczestnicy nie tylko tworzą foldery, poznają tajniki edytora tekstu, ale również zgłębiają możliwości internetu. Dowiadują się w jaki sposób korzystać z wyszukiwarki, jak działa encyklopedia internetowa, w jaki sposób obsługiwać pocztę internetową, a także w jaki sposób wysyłać i odbierać maile... Ostatnie zajęcia poświęcone są rozrywce... to czas na filmy, gry, wiadomości, muzykę.

Kurs trwa sześć tygodni, zajęcia odbywają się raz w tygodniu, w każdy piątek. - Zachęcam seniorów również do samodzielnego ćwiczenia zdobytych podczas kursu umiejętności. Jeśli takiej możliwości nie mają zapraszam do Filia nr 3. Służę pomocą, radą i wsparciem  – dodaje prowadząca Ewelina Gołąb. 

Wszystkie osoby zainteresowane kursem mogą się zgłosić do Filii nr 3 (Osiedle Piastowskie) lub potwierdzić swój udział dzwoniąc pod numer tel. 33 8524667. 

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: