Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kupią łódź, pompę, agregaty… Prawie milion zł na doposażenie w Strumieniu

Prawie milion zł (922 tys.) wynosić będzie wartość środków na doposażenie. Jakie zakupy planuje gmina?

Gmina Strumień skutecznie pozyskała środki finansowe na realizację zadań z zakresu obrony cywilnej i ochrony ludności, co pozwoli na znaczące wzmocnienie lokalnego systemu bezpieczeństwa oraz poprawę gotowości do reagowania w sytuacjach kryzysowych.

 - W ramach pozyskanych funduszy zakupione zostanie wyposażenie i sprzęt, które umożliwi skuteczne działanie służb oraz zapewnienie odpowiednich warunków pomocy mieszkańcom w razie wystąpienia zagrożeń - informują włodarze Strumienia.

Łączna wartość doposażenia wynosi 922 316,50 zł. A co planuje zakupić gmina z tych środków?

 - Wśród zakupów znajdują się m.in. łódź ratownicza, pompa pływająca do brudnej wody, agregaty prądotwórcze, namioty pneumatyczne z nagrzewnicą, nagrzewnica do namiotu pneumatycznego, mobilne maszty oświetleniowe z reflektorami LED, torba medyczna R1, apteczki pierwszej pomocy przedmedycznej, apteczki podręczne, defibrylatory AED, śpiwory, łóżka polowe, plandeki i materiały do zabezpieczania budynków, zestawy do spożywania i transportu posiłków, skrzynie transportowe, taktyczne latarki LED, urządzenia łączności bezprzewodowej (radiotelefony i krótkofalówki) – podają strumieńscy urzędnicy.

Czytaj również:

Kolejne OSP z dofinansowaniem

 

NG/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2025-11-25 01:59:40
Marx.: Wysyp POLEXITowych kont 'polskich Polaków z Polski' dodatkowo wspierających rosyjską narrację z umiejscowieniem w Holandii i ze znaczkiem tarczy z wykrzyknikiem z boku, co oznacza VPN. Co nie jest niczym dziwnym, ponieważ przez Holandię łączą się VPNy chętnie wykorzystywane przez Rosjan i rosyjskie ośrodki szerzące propagandę. To od dawna znany fakt. Właśnie te konta szerzą treści krytyczne wobec NATO, POLEXIT-owe oraz antyukraińskie. Nagle okazuję się, że wszyscy 'husarze' i reszta 'fajno-polaków' (które mają duże zasięgi) z polskimi flagami w tle pisały z Indii, Holandii czy... Rosji. Oczywiście, nie wszystkie profile piszące z Holandii czy z UK to ruskie trolle. Czasami faktycznie może to być sfrustrowany ciemny Polak. Częściej jednak, te powielające ruską narrację, są z różnych krajów, nie Polski, ciekawe co?
2025-11-25 03:29:01
mario172: Marx Platny trol posiadacz kilku kont, szerzący propagande...tak tak..Putin narzuca nam nowe podatki, ETSy, zwija nam gospodarkę mercosurem,tanim zbozem i weglem z poza UE czyli Upadliny..szpitale padaja,zaklady sie zamykaja,gospodarka sie zwija..a my walimy kase na ukraine!! Cale zlo to Bruksela i nasz pro ukrainski , nie polski rzad!!! I ile bys nie gadal i ludzi nie obrazal faktow nie zmienisz!!!ciekawe..co?
2025-11-27 02:42:11
Gigi13: Zgadzam się z mario172 dziś najłatwiej zarzucić rosyjska propagandę a wystarczy trochę z boku na to wszystko zobaczyć co się odpierdziela od kilka lat...zgroza. A korupcja jest na Ukrainie jak i w Brukseli niesamowita!!!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: