Kubacki na podium! Żyła w czołowej „10”

Planica ponownie okazała się szczęśliwa dla polskich skoczków narciarskich. Piotr Żyła, podczas trwających Mistrzostw Świata, sięgnął po złoty medal na skoczni normalnej (HS102), a Dawid Kubacki zdobył brąz w piątkowych zmaganiach na dużym obiekcie (HS138).

Mistrzem świata na skoczni dużej został reprezentant gospodarzy, Timi Zajc. Dorobek medalowy reprezentacji Polski w Planicy powiększył Dawid Kubacki, który stanął na najniższym stopniu podium. A jak spisali się wiślanie? Piotr Żyła, po skoku na odległość 128,5 m, plasował się pod koniec pierwszej „10” na półmetku rywalizacji. W rundzie finałowej poprawił się o pięć metrów (133,5 m) i konkurs ukończył na 9. pozycji. Aleksander Zniszczoł zajął 23. miejsce. - Cieszymy się z brązowego medalu Dawida, choć szkoda że dwóch naszych nie stanęło na podium, bo niewiele zabrakło. W pierwszym skoku zabrakło rotacji, szybkości, więc nie mogłem odlecieć na dole – przyznał Żyła w rozmowie dla stacji Eurosport

Skoczków narciarskich czeka jeszcze jedna konkurencja na Mistrzostwach Świata w Planicy – na sobotnie popołudnie zaplanowano konkurs drużynowy. Początek rywalizacji o godz. 16:30, a transmisja w TVN oraz Eurosporcie. Biało-czerwone barwy będą reprezentowali zawodnicy, którzy wystąpili w dzisiejszych zmaganiach. - Na pewno będziemy walczyć o jak najlepsze miejsce. Muszę się zregenerować i jutro trzeba zrobić swoje – dodał 36-latek.