Kubacki na podium, Żyła piąty!

Za nami pierwszy konkurs w ramach 68. Turnieju Czterech Skoczni. Podczas niedzielnych zmagań na Schattenbergschanze w Oberstdorfie najlepszy okazał się Ryoyu Kobayashi. Wysoko uplasowali się reprezentanci Polski - Dawid Kubacki stanął na najniższym stopniu podium, a Piotr Żyła zajął piąte miejsce.

Inauguracyjny konkurs 68. Turnieju Czterech Skoczni okazał się szczęśliwy dla biało-czerwonych. Dawid Kubacki oraz Piotr Żyła plasowali się w pierwszej „10” po pierwszej części zmagań. W rundzie finałowej obaj zanotowali znaczne awanse w klasyfikacji.

Wiślanin, po skoku na odległość 129 metrów, przesunął się o trzy lokaty i ostatecznie ukończył konkurs na 5. miejscu. Wyżej spośród biało-czerwonych uplasował się jedynie Kubacki, który osiągnął 133 m, co pozwoliło mu stanąć na najniższym stopniu podium. Ze zwycięstwa radował się tryumfator ostatniej edycji Turnieju Czterech Skoczni – Ryoyu Kobayashi.

Kolejna dawka skoków narciarskich czeka nas we wtorek (31.12), a zawodnicy będą rywalizować w kwalifikacjach na Große Olympiaschanze do noworocznego konkursu (1.01).