Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kubacki mistrzem świata! Żyła poza „30”

Loteria. Tak jednym słowem należałoby określić dzisiejszy konkurs na Mistrzostwach Świata w Seefeld, który zakończył się dla nas happy endem – złoty medal wywalczył Dawid Kubacki, a po srebro sięgnął Kamil Stoch. Piotr Żyła zakończył konkurs już po pierwszej serii.

O tym konkursie będzie się długo wspominać, bo takie historie rzadko się zdarzają. Po pierwszej serii biało-czerowni plasowali się na dość odległych pozycjach. Kamil Stoch był najwyżej sklasyfikowanym Polakiem, a zajmował dopiero 18. miejsce. W trzeciej „10” plasowali się Dawid Kubacki oraz Stefan Hula, a Piotr Żyła zakończył konkurs na 33. pozycji. Wiślanin może czego żałować, bo w serii finałowej karty się odwróciły, choć jego los podzielił m.in. Johann Andre Forfang, który także plasuje się w "10" klasyfikaccji generalnej Pucharu Świata.

Kubacki skoczył aż 104,5 m i jak się później okazało, żaden skoczek nie zdołał go pokonać. 28-latek, po pierwszej serii, był na... 27. miejscu. Jednak warunki, jakie panowały na początku serii finałowej okazały się przychylne dla niego, a także dla Kamila Stocha, który również zanotował progres. Trzykrotny mistrz olimpijski wylądował trzy metry bliżej od Kubackiego, ale i tak sięgnął po srebro. Na najniższym stopniu podium stanął Stefan Kraft.

Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym, Seefeld, 1.03.2019:
1. Dawid Kubacki 218.3 pkt.
2. Kamil Stoch 215.5
3. Stefan Kraft (AUT) 214.8
4. Philipp Aschenwald (AUT) 214.5
5. Richard Freitag (GER) 211.3
6. Stephan Leyhe (GER) 210.6
12. Stefan Hula 205.8
33. Piotr Żyła 82.1

 

AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: