Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kto uwarzy piwo na dworcu?

Na dniach powinniśmy poznać jaka firma poprowadzi w Wiśle browar miejski. Ma to być jedna z nowych atrakcji, która swoje miejsce znajdzie na remontowanym dworcu kolejowym.

Wisła nie che być gorsza od Cieszyna, w którym kilka dni temu oddano do użytku zintegrowany węzeł przesiadkowy. I w tej beskidzkiej miejscowości trwa remont dworca kolejowego. Zobacz materiał Wisła – trwa remont dworca.

W Wiśle jednak w pierwszej kolejności oddany zostanie do użytku dworzec kolejowy, miasto jeszcze jednak nie zdecydowało, czy w tym miejscu zatrzymywać się będą także autobusy.
Remont trwa i kolejne jego etapy posuwają się naprzód. W budynku stacji ma, oprócz poczekalni dla podróżnych, pojawić się także nowa atrakcja. To browar miejski. - Miasto jest na etapie negocjacji. Ponieważ dwa poprzedni przetargi nie doprowadziły do wyłonienia potencjalnych najemców. Nie spełniali oni naszych oczekiwań i wymogów, dlatego podjęliśmy negocjacje. Mam nadzieje, że niebawem podpiszemy umowę na najem tego lokalu. Równolegle toczą się prace remontowe. Wybór najemcy na browar nie ma wpływu na jego przebieg - deklaruje burmistrz Wisły, Tomasz Bujok.Budynek poczekalni i stacji do sierpnia powinien być gotowy, natomiast browar i cała infrastruktura gastronomiczna ma być gotowa w przyszłym roku.

Jesienią tego roku ma natomiast być gotowy projekt przebudowy i wszelkie zgody na inwestycję na ulicy Kolejowej. To Droga Wojewódzka 941, jej przebudowę ma poprowadzić Zarząd Dróg Wojewódzkich. W tej okolicy ma również powstać przejście podziemne pod ulicą 1-Maja. Tak, aby piesi bezpiecznie i bez zatrzymywania ruchu mogli dotrzeć z centrum miasta do węzła przesiadkowego.

JB
 

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: