Kto najlepszy w Polsce?

W ostatni weekend, w Ostródzie, odbyły się Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym. Blisko medalu, w kategorii U-23, była Justyna Kaczkowska z Jaworza, która w czasówce zajęła czwarte miejsce.

Na piątek (22 czerwca) zaplanowo jazdę indywidualną na czas. Panie miały do pokonania 22 kilometry. Na liscie startowej widniało także nazwisko Justyny Kaczkowskiej, która przyzwyczaiła nas do dobrych wyników w kolarstwie torowym.

Zawodniczka Mat Atom Deweloper całkiem dobrze radziła sobie w czasówce, prowadząc nawet przez pewien okres. Niestety, na drugiej rundzie kolarka z Jaworza zaczęła nieco tracić do liderek wyścigu. Ostatecznie zamknęła pierwszą "10", ale wsród Orliczek (U-23) zajęła czwartą pozycję. Do brązowego medalu zabrakło jej niecałe cztery sekundy.

4. Justyna Kaczkowska (MAT Atom Developer) 31.17,53

Kaczkowska wzięła udział także w wyścigu ze startu wspólnego, ale nie ukończyła niedzielnej rywalizacji. Na dystansie 122 km najlepsza okazała się Małgorzata Jasińska. Zawodniczka Movistaru, dzięki udanej akcji, uzyskała bezpieczną przewagę nad resztą stawki, którą dowiozła do mety i sięgnęła po złoty krążek.

Odległe pozycje zajęli panowie z naszego regionu. Pochodzący z Cieszyna, Antoni Cieślar, który reprezentuje barwy GK Gliwice, zajął w czasówce (juniorzy) 28. miejsce. W tej samej kategorii startował także Jakub Baszczyński z Górek Wielkich. On uplasował się pod koniec piątej "10".