Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kto będzie dyrektorem Zamku?

Ewa Gołębiowska dotychczasowa dyrektorka Zamku Cieszyn odchodzi na emeryturę. Kto przejmie schedę kultury, sztuki i dizajnu w Cieszynie? Poszukiwany jest Dyrektor albo Dyrektorka.- Ostatni dzień pracy dyrektora Zamku. To była długa życiowa przygoda, ponad 21 lat. Jestem ogromnie wdzięczna za wszystkie dowody przyjaźni i uznania. Bez Was nie byłoby to możliwe! Mimo, że praca nie przypomina „dyrechtorowania” z piosenki Slajdów, zachęcam do udziału w konkursie. To jedno z najciekawszych miejsc pracy w Polsce południowej, ale dla ambitnych, robotnych, ciekawych świata, choć ...nie szukających dużych pieniędzy. Oby ten symboliczny tron przypadł najlepszej osobie – napisała na swoim facebooku Ewa Gołębiowska.

Przez lata Zamek Cieszyn gromadził artystów i dizajnerów z różnych stron świata. To miejsce pełne pięknych i użytkowych rzeczy, ukazujące sztukę, tradycję i nowe spojrzenie Śląska Cieszyńskiego. Dziś ta jednostka kultury poszukuje następcę, bądź następczynię dotąd niezastąpionej i charyzmatycznej Ewy Gołębiowskiej. Jakie Zamek stawia wymagania przed kandydatem?

Przed kandydatem wiele zadań przede wszystkim kierowanie pracą Zamku Cieszyn i reprezentowanie jej na zewnątrz, realizacja celów statutowych, gospodarowanie mieniem i współpraca z samorządem i jego jednostkami oraz mieszkańcami Cieszyna. Kandydat, który będzie ubiegał się o tę fuchę musi być obywatelem Polski, mieć pełną zdolność do czynności prawnych i nie być skazany. Wymagane jest także wykształcenie wyższe drugiego stopnia w rozumieniu przepisów dotyczących szkolnictwa wyższego. Co najmniej pięcioletni staż pracy lub wykonywanie przez co najmniej 5 lat działalności gospodarczej w jednym z następujących obszarów: administracja publiczna, kultura, edukacja, nauka, ekonomia, zarządzanie, projektowanie przemysłowe, design, wzornictwo, reklama, działalność agencji reklamowych. Ponadto powinien mieć udokumentowaną dobrą znajomość  jednego języka obcego w mowie i piśmie.

Ponadto wymagane jest także posiadanie predyspozycji menadżerskich, udokumentowane doświadczenie w zakresie realizacji projektów międzynarodowych,umiejętności interpersonalne -kreatywność, komunikatywność, motywacja do pracy, samodzielność, dyspozycyjność. Kandydat będzie również  musiał przedstawić wizję funkcjonowania Zamku Cieszyn komisji konkursowej w formie prezentacji multimedialnej.

Dokumenty kandydatów należy składać do 30 kwietnia. Szczegóły na stronie internetowej Zamku Cieszyn.


KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-03-31 15:54:17
św. Patryk.: no na pewno nie żaden partyjny czy-ścibut
2021-03-31 17:44:01
tom lem: ... że się byłej dyrektorce palec omsknął na klawiaturze, albo uprawia słowotwórstwo przez "„dyrechtorowania” z piosenki Slajdów" to zrozumiałe, ale redaktor(ka) artykułu "pożegnalnego" mogłaby nie powtarzać ewidentnych literówek;-) Dla chętnych do zasiadania na tronie pod cieszyńskim zamkiem dedykacja -//https://www.youtube.com/watch?v=oN3SxF050OY// chociaż marne szanse na stołek, ale tłum wokół niego mile widziany przez burmistrzynię i wojewodę.
2021-04-01 08:47:37
Życzliwy: Ta instytucja nie potrzebuje dyrektora ale likwidatora. To jest absurd, że tak zaniedbane miasto jak Cieszyn marnuje środki na takie bzdury.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: