Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Książnica Cieszyńska uczciła 275 rocznicę urodzin ks. Leopolda Jana Szersznika

Kwiaty złożone pod pomnikiem ks. Leopolda Jana Szersznika w Parku Pokoju, ale przede wszystkim wystawa „Białe kruki z biblioteki ks. Leopolda Jana Szersznika” - tak Książnica Cieszyńska uczciła 275 rocznicę urodzin ks. Leopolda Jana Szersznika.

Wernisaż wystawy „Białe kruki z biblioteki ks. Leopolda Jana Szersznika” zorganizowano 3 marca – dokładnie w 275 rocznicę urodzin ks. Leopolda Jana Szersznika. – Przez pryzmat tytułowych białych kruków chcemy pokazać zarówno samego księdza Szersznika, jak i bogactwo jego biblioteki oraz wartość jego zbiorów. Dlatego wybrałyśmy pochodzące z niej najcenniejsze druki i rękopisy – mówiła, otwierając ekspozycję, Jolanta Sztuchlik, kierownik Działu Zbiorów Specjalnych Książnicy Cieszyńskiej. Wystawę Sztuchlik przygotowała wspólnie z Aleksandrą Golik-Prus.

I tak na wystawie zobaczymy tytułowe „Białe Kruki”, a więc  książki rzadkie, trudno dostępne, wydane lub zachowane w niewielkiej liczbie egzemplarzy czy przedstawiające szczególną wartość. Jednak oryginały ze względów konserwatorskich będą eksponowane tylko do soboty 12 marca, po czym zostaną zastąpione reprodukcjami fotograficznymi. Warto więc ze zwiedzaniem wystawy się pośpieszyć. Do 12 marca codziennie o godz. 13.00 Książnica zaprasza też do kuratorskiego zwiedzania ekspozycji, które poprowadzą jej autorki, Jolanta Sztuchlik i Aleksandra Golik-Prus. Sama wystawa zaś będzie czynna do 31 maja (od wtorku do piątku w godz. 8.00-18.00 oraz w soboty w godz. 9.00-15.00).

(indi)

Zobacz fotoreportaż Stanisława Konopki 

źródło: ox.pl
dodał: indi

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: