Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Książkobus w Cieszynie

Już 19 lipca (czwartek) na cieszyńskim rynku zagości duży happening czytelniczy. Organizatorem imprezy jest Biblioteka Miejska w Cieszynie.

Do 19 lipca pozostało jeszcze trochę czasu, warto jednak już dziś zaplanować czas tak, by znalazło się w nim miejsce na imprezę, której organizatorem jest Biblioteka Miejska w Cieszynie – happening czytelniczy.

Książkobus to nie tylko pojazd do transportu książek, ale przede wszystkim element promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Do tej pory odwiedził wiele miast, między innymi: Leszno, Gniezno, Sieradz, Kalisz Pomorski, Jarocin, Szamotuły, Złotów... Niebawem ten ciekawy pojazd odwiedzi również Cieszyn. 

- 19 lipca to u nas zagości Książkobus wydawnictwa Media Rodzina. Wydawnictwo z okazji swojego Jubileuszu 20- lecia istnienia odwiedza 20 miast w Polsce i organizuje akcje czytelnicze, współorganizatorem działań jest Fundacja „Cała Polska czyta dzieciom” –
wyjaśnia Beata Parchańska z Biblioteki Miejskiej w Cieszynie.

Zapowiada się wspaniała zabawa i mnóstwo czytelniczych atrakcji. - O akcjach czytelniczych organizowanych przez cieszyńską Bibliotekę głośno jest nawet w Poznaniu – dodaje pani Beata.

Jakie atrakcje czekają na najmłodszych mieszkańców miasta i gości, którzy tego dnia odwiedzą Cieszyn? - W tym dniu organizujemy warsztaty czytelnicze i plastyczne na rynku, oraz kiermasze książek i zabawek edukacyjnych. Serdecznie zapraszamy dzieci, rodziców, dziadków, podróżnych... Na pewno nikt się nie będzie nudził a atrakcji będzie całe mnóstwo. ZAPRASZAMY!!! Pamiętajcie 19 lipca godz. 11.00-16.00 rynek w Cieszynie – zachęca Beata Parchańska z Biblioteki Miejskiej w Cieszynie.

Warto również nadmienić, że „Książkobus to autobus zamieniony w bajkowy pojazd z krainy wyobraźni, pełni rolę zaczarowanej krainy do której można się dostać dzięki czytaniu”.Tam, gdzie się pojawi zostawia ślad w postaci daru – książek.

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk 

 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: