Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Książki trafią do więźniów

Cieszyńska Biblioteka Miejska nawiązała współpracę z Zakładem Karnym, który mieści się także w nadolziańskim grodzie. Na czym będzie ona polegać?

- Akcja „Książki w pudle” polegać będzie na udostępnianiu przez bibliotekę administracji więziennej książek i innych publikacji na zasadzie wypożyczeń lub darów, a także materiałów wystawowych. Osadzeni natomiast będą naprawiać zniszczone książki, pochodzące ze zbiorów instytucji. Dzięki ich pracy poczytne i cenne zbiory otrzymają „drugie życie”, by ponownie trafić do rąk czytelników, mieszkańców powiatu cieszyńskiego - informuje na swoim facebooku Biblioteka Miejska.

Porozumienie między instytucjami zostało podpisane przez ppłk Krzysztofa Sojkę (dyrektora więzienia) oraz Izabeli Kuli (dyrektor biblioteki). Jego celem jest upowszechnienie czytelnictwa wśród skazanych, którzy przebywają w cieszyńskim zakładzie karnym. Pomóc ma to w resocjalizacji tych osób.

KR/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-04-29 12:36:21
tom lem: Dowcipna ta akcja, dotycząca osadzonych w cieszyńskim miejscu odosobnienia. Jest zrozumiałe, że "...udostępnianiu przez bibliotekę administracji więziennej książek i innych publikacji na zasadzie wypożyczeń lub darów, a także materiałów wystawowych" może podnieść kwalifikacje obdarowanych, jednak osadzonym należy się dostęp do internetu szerokopasmowego by nie utracili kontaktu z rzeczywistością po odbyciu kary.
2019-04-29 15:08:04
donekT: osadzonym należy się dostęp do internetu szerokopasmowego by nie utracili kontaktu z rzeczywistością- należy się spodziewać większej ilości osobników gatunku pokroju krzysztof.mm i jasper.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: