Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Książki na wyciągnięcie ręki

Pierwsza już jest. Władze gminy Jaworze mają nadzieję, że mieszkańcy i turyści będą z nich korzystać zgodnie z przeznaczeniem. Przy fontannie w centrum Jaworza ustawiono pierwszą budkę na książki.

Kilka tygodni temu pisaliśmy o tym, że Jaworze chce aktywnie włączyć się w projekt LittleFreeLibrary. - Zbliża się lato, a jak wiadomo nasz Park Zdrojowy oraz tężnia są jednymi z najbardziej obieganych miejsc Lubimy tam wypoczywać, spotykać się ze znajomymi, spędzać swój wolny czas na łonie natury. Czasem przychodzimy tam sami, by zażyć powietrza, refleksji, spokoju. Niektórzy z nas przychodzą tu z książką, inni bez. Może warto, aby te miejsca uzbroić w tzw. infrastrukturę czytelniczą i ustanowić jako teren #LittleFreeLibrary. Co sądzicie o tym, by w tych miejscach zainstalować publiczne punkty wymiany książek, w których każdy z nas - przechodzień, turysta, jaworzanin - mógłby wziąć książkę, aby ją przeczytać lub zostawić swoją, aby ktoś ją znalazł ? - pytał wójt w maju.

Do pomysłu mieszkańcy odnieśli się pozytywnie. Mała Wolna Biblioteka to projekt, który znany jest już w wielu miejscach świata. Zasada jest prosta. Każdy może wziąć książkę, przeczytać, lub przynieść swoje egzemplarze i je zostawić.

W Jaworzu budki z książkami mają stanąć w pięciu lokalizacjach. Będą mogły z nich korzystać także osoby relaksujące się m.in. w pobliżu tężni solankowej.

anszaf

 


-

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-07-08 07:41:55
donekT: Pomysł spoko, trzymam kciuki, aby korzystających było jak najwięcej. Jednak biorąc uwagę fakt, iż Jaworze (i nie tylko) było ostatnio scenerią kilku aktów wandalizmu, warto byłoby pomyśleć nad kilkoma alternatywnymi formami zabezpieczeń. Sam monitoring nie wystarczy. Być może wartałoby zaangażować parę osób doglądających.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: