Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ksiądz: Ubierzcie koszulki!

Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej już za nami jednak to nie koniec sportowych emocji tego lata. Już za niecały miesiąc wszystkie oczy miłośników sportu będą podziwiać olimpijskie zmagania w Londynie.

 

27 lipca startują letnie Igrzyska Olimpijskie. Z tej też okazji duchową atrakcję na czas olimpijski przygotował też ks. Jan Byrt. Proboszcz Parafii Ewangelickiej w Szczyrku Salmopolu. – Jako Kościół chcemy czynnie uczestniczyć w takich wydarzeniach . Słowo Boże też nawiązuje do sportu, do igrzysk. szczególnie Apostoł Paweł wzywa chrześcijan, aby nie byli widzami ale zawodnikami. 29 lipca chcemy w naszym Kościele w Szczyrku o godz. 11.00 odprawić kolejne ekumeniczne nabożeństwo – mówi ks. Jan Byrt. 

Nabożeństwo zostanie odprawione w intencji polskiej reprezentacji, która walczyć będzie o medale w Londynie. – Będziemy się modlić o błogosławioną rywalizację i o błogosławieństwo dla naszej Polskiej drużyny igrzysk w Londynie . W związku z tym  chcemy symbolicznie ubrać  „Bożą drużynę Olimpijską” – mówi ks. Jan. 

Podczas nabożeństwa Boża Drużyna otrzyma koszulki, wzorem nabożeństwa na EURO 2012. Sponsorzy już je szykują. 

KOD

ZOBACZ TEŻ: TRENEREM JEST CHRYSTUS!

źródło: OX.PL
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: