KS MOSiR Cieszyn przegrał w dogrywce

W sobotę (07.11) w hali sportowej Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie koszykarze z KS MOSiR Cieszyn zmierzyli się z KS AZS Gliwice. W dogrywce okazali się lepsi gliwiczanie, zwyciężając w całym meczu 99:91.

W październiku wystartował kolejny sezon rozgrywek II Ligi Koszykówki Mężczyzn. W sobotę (07.11) w szóstym meczu drużyna seniorów KS MOSiR Cieszyn podjęła u siebie KS AZS PŚ Gliwice. Spotkanie to nie przyniosło zwycięstwa cieszyniakom. Mimo, iż w drugiej połowie wyszli na prowadzenie nie udało im się utrzymać przewagi. Ostatecznie nie rozstrzygnięto pojedynku w regulaminowym czasie gry. Zaś w dogrywce rywale klubu z Cieszyna okazali się zdecydowanie lepsi. KS AZS PŚ Gliwice zwyciężył w całym meczu 99:91.

Fatalna postawa w obronie w pierwszej połowie. Dobra skuteczność rywali spowodowała, że odskoczyli nam na dużą ilość punktów. Mimo, że nadrobiliśmy i wyszliśmy na prowadzenie to kosztowało nas to sporo wysiłku i to było widać w dogrywce – mówił po przegranym meczu trener Łukasz Kuboszek.

Pytając o wnioski trener zaznaczył, iż nie może dochodzić do takich sytuacji jakie miały miejsce w pierwszej połowie. Żal mi tego dzisiejszego meczu, bo takie spotkania, które są rozgrywane u siebie trzeba wygrywać. Trener zwrócił jednak uwagę na pozytywną pracę w obronie w drugiej połowie. Zespół wziął się do pracy. Zawsze powtarzam, że jeżeli chcemy odrobić jakąkolwiek stratę to nie rzutami tylko przede wszystkim obroną, a drugą rzeczą jest skuteczność w ataku. Warto dodać, iż w sobotnim meczu nie zagrał z powodów zdrowotnych Tomasz Czajkowski.