Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Krystyna Szumilas zakończyła rok szkolny w Istebnej

5 mln 384 tys. 843 uczniów rozpoczęło w piątek (29.06.2012) wakacje. Minister Edukacji Narodowej Krystyna Szumilas uroczyście zakończyła wczoraj (29.06.2012r.) rok szkolny 2011/2012 w Istebnej w Szkole Podstawowej nr 1 im. ks. Józefa Londzina. Wakacyjna laba zaczęła się dla 301 uczniów tej szkoły, w tym dla 17 dzieci, które w 2011 rozpoczęły naukę jako sześciolatki.

- Bardzo się cieszę, że zakończenie roku możemy świętować dziś tutaj w szkole w Istebnej, w pięknej szkole, szkole, w której małe dzieci mają bardzo dobre warunki nauki, szkole, która cieszy się dużym zaufaniem rodziców, ponieważ tu do tej szkoły w przyszłym roku przyjdzie do pierwszej klasy spora grupa dzieci sześcioletnich- mówiła Krystyna Szumilas. Minister zauważyła, że małe dzieci chcą się uczyć, jednak potrzebne jest odpowiednie przygotowanie placówek i systemu. Omówiła również ubiegły rok w edukacji - zmienioną formułę egzaminu gimnazjalnego oraz wspomniała o nowych zasadach nauki w szkołach ponadgimnazjalnych i ulepszonym kształceniu, bliżej rynku pracy - jak to określiła - w szkołach zawodowych. Zwróciła również uwagę, że istebniańskie 6-latki świetnie poradziły sobie w szkole i życzyła wszystkim udanych wakacji:Uroczyste zakończenie zgromadziło - prócz uczniów, nauczycieli i rodziców - również polityków i samorządowców. W istebniańskiej  podstawówce spotkali się m.in. posłowie Czesław Gluza, Aleksandra Trybuś, Sławomir Kowalski, Śląski Kurator Oświaty Stanisław Faber, Wicekurator Tadeusz Żesławski, Dyrektor Delegatury Oświaty w Bielsku – Białej Elżbieta Adamowska, Jadwiga Lezner z ZNP, Przewodniczący 'Solidarności" zarządu regionu Podbeskidzie  Marcin Tyrna i przewodnicząca bielskiej"Solidarności" Jadwiga Utecht-Nolbrzak,Komendant Chorągwi Śląskiej hm. Andrzej Lichota oraz miejscowi samorządowcy - przewodniczący Rady Gminy Istebna Jan Gazur, Wójt Gminy Istebna Danuta Rabin, Zastępca Wójta Henryk Gazurek.

Czesław Gluza wspomniał edukacyjne tradycje regionu Śląska Cieszyńskiego:


Natomiast Wójt Gminy, Danuta Rabin przypomniała,że 6-latków, które rozpoczną swoją edukację we wrześniu, będzie jeszcze więcej: -Po nagrodzeniu uczniów wyróżniających się i obdarowaniu najmłodszych żaków "biletami do klasy pierwszej" najmłodsze dzieci przedstawiły program artystyczny.


Podczas uroczystości przed bramą szkolną protestowali zwolennicy PiS, którzy z transparentami wyrażali swój sprzeciw wobec polityki edukacyjnej Minister, nazywając jej urzędowanie - jak informowali w rozdawanych dziennikarzom ulotkach - "festiwalem niekompetencji, zaniechań, opóźnień i żenującej beztroski".

 

ZOBACZ FOTOREPORTAŻ

NG
 

źródło: OX.PL
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: