Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kryminalistyka i menedżer turystyki – nowości w Akademii WSB w Cieszynie

Kryminalistyka, menedżer turystyki oraz programowanie aplikacji mobilnych to nowości w ofercie studiów Akademii WSB w Cieszynie. Na tegorocznych kandydatów czeka łącznie pięć kierunków studiów inżynierskich licencjackich i magisterskich.

Kierunki studiów w Cieszynie

Studenci Akademii WSB w Cieszynie mają do wyboru pięć kierunków studiów. Uczelnia oferuje studia licencjackie na kierunkach: Bezpieczeństwo narodowe i Studia menedżerskie; oraz studia inżynierskie na kierunkach: Informatyka oraz Zarządzanie i inżynieria produkcji, na którym studenci najczęściej wybierają takie specjalności jak: Logistyka i transport, Inżynier jakości czy Inżynier BHP.

Studia magisterskie

Absolwenci studiów I stopnia mogą kontynuować naukę na poziomie studiów magisterskich wybierając jeden z dwóch kierunków: Zarządzanie i inżynieria produkcji lub kierunek Zarządzanie – który w ofercie Akademii WSB w Cieszynie pojawił się w tym roku.

Studia magisterskie mogą rozpocząć absolwenci wszystkich kierunków. Dla inżynierów studia trwają odpowiednie 3 semestry a dla licencjatów 4 semestry.

Kryminalistyka - nowość

Sporym zainteresowaniem cieszy się Kryminalistyka -  nowe studia na kierunku Bezpieczeństwo narodowe. To trzyletnie studia licencjackie – stacjonarne (dzienne) lub niestacjonarne (zaoczne) - które przygotowują specjalistów zajmujących się  zapobieganiem, wykrywaniem i zwalczaniem szeroko rozumianej przestępczości. Dużym atutem studiów jest znakomita kadra wykładowców oparta o doświadczonych specjalistów-praktyków.

Menedżer turystyki

Nowością w cieszyńskiej Akademii WSB są nowoczesne studia skierowane do osób wiążących swoją przyszłość z branżą turystyczno-hotelarską. Specjalność menedżer turystyki na kierunku Studia menedżerskie  przygotowuje do efektywnego zarządzania przedsięwzięciami z zakresu  turystyki z wykorzystaniem nowoczesnych metod oraz narzędzi menedżerskich. Studenci będą przygotowani do prowadzenia działalności na lokalnym, krajowym i światowym rynku turystycznym.

Studia dzienne tylko 3 dni w tygodniu

Jednym z elementów wyróżniających Akademię WSB spośród innych uczelni jest projekt „3 dni studiujesz 2 dni pracujesz”. Dzięki wdrożeniu tego projektu w Cieszynie studenci studiów dziennych mają zajęcia na uczelni tylko w  środy, czwartki i piątki. Pozostałe dni – poniedziałki i wtorki – mogą (ale nie muszę) przeznaczyć na pracę, staże, praktyki. Uczelnia stwarza możliwość studentom studiów stacjonarnych (dziennych) do zdobycia doświadczenia zawodowego w trakcie studiów.

Studia dzienne za 100 zł miesięcznie

Niewątpliwym atutem studiów stacjonarnych (dziennych) jest bardzo atrakcyjne czesne – tylko 100 zł miesięcznie przez cały pierwszy rok studiów.

Stypendia już od pierwszego dnia studiów

Studenci rozpoczynający studia w Akademii WSB mogą liczyć na stypendia już od pierwszego dnia nauki. Uczelnia oferuje specjalne stypendia za wyniki na maturze lub osiągnięcia na olimpiadach przedmiotowych. Na stypendia mogą też liczyć osoby o niskich dochodach, mieszkające daleko od Uczelni lub posiadające orzeczenie o niepełnosprawności. Możliwości jest bardzo wiele.

Ponad tysiąc studentów

Akademia WSB to jedna z najlepszych uczelni w Polsce. Wprowadzona w ostatnich latach strategia stawiająca na pierwszym miejscu jakość studiów oraz zadowolenie studentów, przynosi rezultaty. Na Wydziale Zamiejscowym w Cieszynie studiuję obecnie łącznie ponad tysiąc studentów i słuchaczy studiów podyplomowych.

Wiedza praktyczna

Akademia WSB to uczelnia, która stawia na wiedzę praktyczną. W gronie wykładowców nie brakuje prawdziwych ekspertów, posiadających bogate doświadczenie praktyczne. Studenci wysoko cenią również zajęcia prowadzone przez osoby, które zajęcia  na uczelni łączą z codzienną pracą zawodową w dziedzinie, z której wiedzę i doświadczenie przekazują studentom. Taka wiedza jest często najcenniejsza. Niewątpliwym atutem studiów w Akademii WSB są również prestiżowe certyfikaty, które są potwierdzeniem cennej wiedzy, którą studenci zdobywają.

Połącz studia w weekendy z pracą

Dużym atutem studiów w cieszyńskiej Akademii WSB jest dostosowanie harmonogramu zajęć do potrzeb osób pracujących. Zajęcia na studiach niestacjonarnych (zaocznych) odbywają się tylko w soboty i niedziele – co pozwala na łączenie aktywności zawodowej ze studiami.

Akademia WSB w wąskim gronie najlepszych uczelni w Polsce

Akademia WSB posiada najwyższe uprawnienia akademickie, uczestniczy w międzynarodowych projektach naukowo-badawczych, otrzymuje najwyższe nagrody i wyróżnienia za jakość kształcenia i działalność w sferze nauki, ale nadal najważniejszym podmiotem wszystkich działań jest student. – podkreśla prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz Rektor Akademii WSB. Uczelnia posiada uprawnienie do nadawania stopnia naukowego doktora habilitowanego nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu oraz trzy uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora (w dyscyplinach nauki o zarządzaniu, bezpieczeństwie oraz pedagogika). To również dzięki sukcesom studentów uczelnia zajęła 3 miejsce w Polsce w rankingu Rzeczpospolitej najlepszych wydziałów ekonomicznych  w kraju, ustępując miejsca jedynie największym polskim uniwersytetom.

Wydziała w Cieszynie zmienia się na Waszych oczach

Akademia WSB w ciągu 10 lat, podczas których uczelnia obecna jest w Cieszynie, zainwestowała znaczne środki w rozwój.  Osoby pamiętające wygląd budynku uczelni przy ul. Frysztackiej 44 sprzed kilku lat, mogą przeżyć duże zaskoczenie. Zakończony kilka miesięcy temu generalny remont pokazuje jak ważny dla Akademii WSB jest Cieszyn i potencjał Śląska Cieszyńskiego.

Oferta studiów w Akademii WSB Cieszyn

Studia I stopnia

Bezpieczeństwo narodowe

Kryminalistyka - NOWOŚĆ

Organizacja i funkcjonowanie służb publicznych

Służby graniczne w bezpieczeństwie państwa

Zarządzanie w sytuacjach kryzysowych

Informatyka

Grafika komputerowa i projektowanie serwisów www

Informatyka przemysłowa

Programowanie aplikacji mobilnych

Sieci komputerowe i bazy danych

Systemy przetwarzania danych i cloud computing

Studia menedżerskie

Menedżer finansowy w przedsiębiorstwie

Menedżer projektu

Menedżer turystyki - NOWOŚĆ

Menedżer zasobów ludzkich

Zarządzanie i inżynieria produkcji

Inżynier BHP

Inżynier symulacji

Logistyka i transport

Zarządzanie jakością w produkcji i usługach

Zarządzanie przedsiębiorstwem

Studia magisterskie

Zarządzanie

Kadry i płace w praktyce - NOWOŚĆ

Menedżer projektu

Zarządzanie finansami - NOWOŚĆ

Zarządzanie kryzysowe

Zarządzanie zasobami ludzkimi - NOWOŚĆ

Zarządzanie i inżynieria produkcji

Zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy

Zarządzanie infrastrukturą publiczną

Zarządzanie jakością

Zarządzanie przedsiębiorstwem produkcyjnym

Zarządzanie transportem i logistyką

Zarządzanie zrównoważoną energią

Akademia WSB

Wydział Zamiejscowy w Cieszynie

ul. Frysztacka 44

43-400 Cieszyn

cieszyn@wsb.edu.pl

Rekrutacja tel: 33 852 30 94 lub 885 588 100

 

 

 

Artykuł sponsorowany

źródło: ox.pl
dodał: ES
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: