Królowa debla

12-letnia Iga Bierska Pruchnej to Jedna z najlepiej zapowiadających się młodych tenisistek na Śląsku. Jest reprezentantką Mostostalu Zabrze, a trenuje w Czeskim Cieszynie. Na mistrzostwach województwa śląskiego rozegranych w czerwcu w Rudzie Śląskiej, Iga w parze z Aleksandrą Adamską z Rudy Śląskiej zwyciężyła w grze deblowej. W singlu zajęła trzecie miejsce. Przed tymi zawodami uczennica prucheńskiej Szkoły Podstawowej była sklasyfikowana (wśród około 300 dziewcząt grających w kategorii skrzatów) na 50 miejscu w Polsce, natomiast w deblu zajmowała 19 lokatę. Na tak dobry wynik złożyła się seria tegorocznych sukcesów. W marcu podczas halowych mistrzostw województwa śląskiego w Chorzowie nasza tenisistka była druga. W maju na ogólnopolskim turnieju kwalifikacyjnym skrzatów w grze pojedynczej Iga uzyskała trzecie miejsce, natomiast na turnieju wojewódzkim w Gliwicach wywalczyła w czerwcu pierwsze miejsce.