Krok od awansu!

Stalownicy wywiązali się z roli faworyta w pierwszych dwóch meczach 1/8 finału, pokonując Litvínov w obu przypadkach. Hokeiści spod Jaworowego już w najbliższą sobotę (tj.11.03) mogą sobie zagwarantować miejsce w najlepszej „8” play-off.

W środowy wieczór wystarczył mistrzom Czech regulaminowy czas gry, wygrywając 3:1. Dziś do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka, choć Stalownciy trzykrotnie wychodzili na prowadzenie. Bohaterem gospodarzy okazał się Jakub Jeřábek, który gola na wagę wygranej zdobył 67. minucie.

– Szalony mecz za nami. Szkoda, że nie zdołaliśmy zakończyć go w 60 minutach, ale na koniec i tak byliśmy szczęśliwi. Wiedzieliśmy, że ta seria nie będzie należeć do łatwych – przyznał Jeřábek. Stalownicy prowadzą w serii 2:0, więc już w najbliższą sobotę mogą sobie zapewnić awans do ćwierćfinału pla-off.