Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

"Krety" na górskiej wycieczce,...

Pochmurna aura i opady deszczu nie zniechęciły grupy ze Szkolnego Koła Turystyczno Krajoznawczego "Krety" działającego przy SP 6 w Ustroniu Nierodzimiu do wyprawy w góry.

W środę, 25 maja dwudziestka uczniów pod opieka nauczycielki Darii Madzi i przewodnika Jana Machały wybrali się na Cieńków.

Wycieczka miała charakter przyrodniczo-górski. Trasa górskim szlakiem, jaką mieli do pokonania, jest króciutka, ale za to niezwykle malownicza. I obfitująca w ciekawostki przyrodniczo-krajoznawcze, które omówione przez profesjonalnego przewodnika z pewnością zostaną dzieciom w pamięci na znacznie dłużej, aniżeli zasłyszane podczas siedzenia w szkolnych ławkach czy przeczytane w podręczniku.
- Najpierw zwiedziliśmy skocznię w Malince im. A. Małysza. Po czym ruszyliśmy ścieżką przyrodniczą w kierunku Cieńkowa. Tam wjechaliśmy wyciągiem na szczyt, a następnie udaliśmy się na punkt widokowy, gdzie przeprowadziliśmy konkurs wiedzy przyrodniczo-krajoznawczej – relacjonuje wycieczkę Jan Machała.

W konkursie wiedzy przyrodniczo-krajoznawczej zwyciężył Szymon Cieślar przed Błażejem Jaworskim oraz Tatianą Borys, Karoliną Nieckarz i Adamem Szpinem. Wszyscy otrzymali materiały promocyjne, a zwycięzca dodatkowo dyplom.

- Wracaliśmy żółtym szlakiem do Wisły Czarnego pośpiesznie, by uciec przed deszczem, który złapał nas na koniec. W deszczu też zwiedzaliśmy centrum Wisły z przyległym parkiem – wspomina Machała.

(indi)

źródło: ox.pl
dodał: indi

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-05-27 15:37:17
przodownik4817: Z Jasiem, przyrodę da się lubić.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: