Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kozia Zagroda - Osobowością Ziem Górskich

- Cieszę się, że możemy spełniać nasze marzenia - mówił Rafał Marchlewicz, właściciel Koziej Zagrody z Brennej, odbierając nagrodę Osobowość Ziem Górskich w kategorii Mały Przedsiębiorca. Gala odbyła się w Żywcu.

Konkurs „Osobowość Ziem Górskich” to prestiżowy plebiscyt wyróżniający osoby i firmy, które poprzez swoją działalność przyczyniają się do rozwoju ziem górskich. Zaszczytne nominacje i wyróżnienia przyznawane są przez Koalicję Marek Ziem Górskich, łączącą firmy i samorządy z Beskidów i Tatr” .

Wśród nominowanych nie mogło zabraknąć przedstawicieli Śląska Cieszyńskiego. W kategorii Osobowość  nominowany do finału został Tadeusz Papierzyński, kierownik Zespołu Regionalnego „Istebna”. W kategorii „Mały Przedsiębiorca Ziem Górskich” nominację zdobyła Kozia Zagroda – miejsce, które powstało aby dzielić się tym, co piękne i niepowtarzalne w tradycyjnej kulturze mieszkańców Beskidu Śląskiego. I w tej kategorii inne górskie regiony pokonał właśnie przedstawiciel Śląska Cieszyńskiego. - Cieszę się, że możemy spełniać nasze marzenia – mówił Rafał Marchlewicz, właściciel Koziej Zagrody, odbierając nagrodę.

I jeszcze jeden akcent ze Śląska Cieszyńskiego – w kapitule konkursu zasiada Anna Grygierek, burmistrz Strumienia – laureatka „Osobowości Ziem Górskich” w kategorii Samorządowiec w 2012 roku.

To już dziesiąta edycja konkursu. Co roku podczas gali wybierany jest również ambasador Ziem Górskich. W tym roku ten zaszczytny tytuł przypadł Stanisławowi Jaskułce, aktorowi znanego m.in. z polskich seriali i sceny teatralnej. W poszczególnych kategoriach nagrody przyznane zostały: „Mały Przedsiębiorcą Ziem Górskich”- zwyciężył: właściciel Rafał Marchlewicz właściciel „Koziej Zagrody” z Brennej. „Średnim Przedsiębiorcą Ziem Górskich” został Drak Penzion a reštaurácia ze Słowacji ( właściciel Martin Matzenauer) . Nagrodę w kategorii „Duży Przedsiębiorca Ziem Górskich” zdobyła firma MOSTMARPAL sp.z o.o z Zarzecza (właściciel Wojciech Gaweł). Z kolei Tomasz Matlakiewicz- redaktor naczelny „Gazety Żywieckiej” został zwycięzcą w kategorii dziennikarz. Tytuł „Samorządowca/Polityka Ziem Górskich” otrzymał Jan Blchać- burmistrz Liptowskiego Mikulasza. Tytuł „Organizacji Pozarządowej Ziem Górskich” został przyznany Towarzystwu Przyjaciół Dziecięcego Zespołu „Mali Swarni”.W kategorii Osobowość Ziem Górskich zwyciężył Marcin Filip - Dyrektor Biura Stowarzyszenia "Region Beskidy" Euroregionu Beskidu. Nagrodę specjalną tytuł „Atrakcja Turystyczna Ziem Górskich” otrzymała Kopalnia Medviedia Stolna.

Uroczystość uświetniła swoją osobą Elżbieta Bieńkowska - Europejski Komisarz ds. Rynku Wewnętrznego i Usług, która również jest ambasadorem konkursu. Obecni byli też: Ivan Skorupa - Konsul Generalny Republiki Słowacji w Polsce oraz Tadeusz Frąckowiak - Konsul Generalny Polski na Słowacji, Wicewojewoda Śląski - Mirosław Szemla, ponadto parlamentarzyści, samorządowcy z Polski i Słowacji, przedsiębiorcy i dziennikarze.

(red)
 


źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-04-28 10:28:59
cd minerwa: Gratuluje !!!<br />A menu -placki ziemniaczane na blasze , chleb na domowym zakwasie ze smalcem czy pierogi z kapusta i grzybami - toz to poezja i \&quot;niebo w gebie\&quot;.<br />
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: